Biała Podlaska: Dojazdy do tunelu poczekają

  • 25.03.2020, 11:21
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Dojazdy do tunelu poczekają
W ubiegłym tygodniu zamknięty został przejazd kolejowy na ulicy Lubelskiej. Ograniczenie na trwać do połowy tego tygodnia i nie wiąże się z budową dojazdów do tunelu. Te prace na razie nie ruszą.

- Przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulic Lubelskiej i Witoroskiej został tymczasowo zamknięty, do 25 marca. Wiąże się to z przebudową układu torowego na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ulic Lubelskiej i Witoroskiej, zaś objazd zamkniętego odcinka będzie odbywał się ulicami Podleśną i Łomaską – poinformowała w ubiegłym tygodniu Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu. (...)

Zamknięcie przejazdu, to jeszcze nie wynik wejścia na plac budowy wykonawcy dojazdów do tunelu, czyli Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A. Firma nadal nie wie, kiedy rozpocznie swój etap prac.

PRD S.A. zostało wyłonione w przetargu jako wykonawca zjazdów w kwietniu ubiegłego roku. Wówczas trwał przestój w inwestycji kolei i prace związane z budową samego tunelu były przerwane. Już wówczas prezes PRD S.A., Leszek Horeglad sygnalizował, że jego zdaniem inwestycji z dojazdami nie da się wykonać do końca 2019 roku.

Dziś o terminie rozpoczęcia prac przez firmę PRD S.A. nadal nic konkretnego nie można powiedzieć, oprócz jednego:

– Nie wejdziemy na plac budowy dopóki kolej nie skończy swoich prac w obrębie wiaduktu. Od początku byłem zdania, że popełniono błąd, realizując przetarg na wykonanie dojazdów w tamtym roku. Można było się wstrzymać, aż prace związane z tunelem będą zaawansowane. No ale rozumiem, że miasto nie było w stanie przewidzieć, że prace kolejarzy będą tak długo trwały

– mówi Horeglad. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 24 marca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 26.03.2020, 20:54
To się nadaje do programu absurdy drogowe w tvn turbo, tunel prawie gotowy a dojazdów do tunelu brak
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.03.2020, 19:19
Kolejarze już kończą tunel a na dojazdach nic się nie dzieje
Grzybiarz
Grzybiarz 25.03.2020, 22:47
Teraz poczekamy 5 lat na budowę dojazdów, jak dobrze pójdzie. Choć sądząc po tempie budowy stadionu, to będzie pośmiewisko na cały kraj- jak zwykle.

Pozostałe