Koronawirus: AKTUALIZACJA! Już ponad 1000 przypadków zakażenia w Polsce

  • 25.03.2020, 18:44
  • red.
Koronawirus: AKTUALIZACJA! Już ponad 1000 przypadków zakażenia w Polsce
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem, co oznacza, że w Polsce liczba zakażonych wynosi już 1051 osób. Niestety zmarła też 14 osoba zakażona SARS-CoV-2. Ponad 70 tysięcy osób jest objętych kwarantanną. Są dwa nowe przypadki w województwie lubelskim.

- Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego -  podaje w swoim komunikacie resort zdrowia.

Wcześniej (tuż po godz. 18:00) ministerstwo poinformowało o 74 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 39 osób z województwa mazowieckiego, 15 osób z województwa łódzkiego, 5 osób z województwa dolnośląskiego, 4 osób z województwa śląskiego, 4 osób z województwa świętokrzyskiego, 2 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa podlaskiego i po jednej osobie z województw zachodniopomorskiego, opolskiego i małopolskiego - informuje resort zdrowia.

Niestety w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. To już dzisiaj czwarta osoba, która poniosła śmierć w wyniku choroby COVID-19.

Łącznie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła tysiąc i wynosi 1031. Do tj pory zmarło 14 osób. 

W cały kraju kwarantannie poddanych jest 70 528 osób, a hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia jest 1615 pacjentów. 

W województwie lubelskim pojawiły się dwa nowe przypadki. - Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu tomaszowskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego, u którego źródło zakażenia jest nieznane - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Na dzień 25 marca na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 60 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, 2 osoby zmarłe.

W województwie lubelskim do tej pory jest 60 przypadków zakażenia koronawirusem, dwie osoby zmarły. Jak informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego, liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem wynosi w naszym województwie 30. Kwarantanną objętych jest 5371, a nadzorem epidemiologicznym – 5469.

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe