Międzyrzec Podlaski: Patrycja ponownie mistrzynią Polski

  • 27.03.2020, 18:07
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Patrycja ponownie mistrzynią Polski
Niedawno w Szklarskiej Porębie zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Klasycznych do lat 16 i 18. Reprezentantka międzyrzeckiego MUKS „Gambit” po raz kolejny sięgnęła po złoty medal. Tym razem w wyższej kategorii wiekowej.

Przypomnijmy, że z podobnym wynikiem wróciła ze Szklarskiej Poręby również w zeszłym roku. Tym razem jednak rywalizowała w wyższej kategorii wiekowej, czyli do lat 18. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną zawody zostały skrócone i nie rozegrano ostatniej, dziewiątej rundy.

Niemniej jednak nie miało to wpływu na wynik Patrycji, ponieważ po ośmiu rundach zgromadziła 7,5 pkt. i prowadziła z przewagą 1,5 pkt. nad drugą zawodniczką w klasyfikacji. Tym samym zapewniła sobie zwycięstwo, bez względu na wynik ostatniej rundy. Zmiana kategorii wiekowej z 16 na 18 lat nie przeszkodziła więc młodej szachistce w odnotowaniu kolejnego wielkiego sukcesu.

Patrycja Waszczuk to młoda i zdolna międzyrzeczanka, która na koncie ma już niejeden sukces w szachowych rozgrywkach. Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca we wszelkich rozgrywkach w regionie i na szczeblu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe