Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 08:13
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Powiat radzyński: Gdzie znaleźć pomoc i wsparcie?

Z inicjatywy wojewody lubelskiego we wszystkich powiatach uruchomione zostało telefoniczne wsparcie psychologiczne, w związku z epidemią koronawirusa i związanym i z tym ograniczeniami spotykającymi mieszkańców województwa.
Powiat radzyński: Gdzie znaleźć pomoc i wsparcie?

- Owocem efektywnej współpracy są funkcjonujące w każdym powiecie , pod którymi osoby potrzebujące wsparcia mogą uzyskać pomoc specjalistów. Baza telefonów będzie aktualizowana na bieżąco – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

W powiecie radzyńskim uruchomione zostały w ubiegłym tygodniu specjalne numery telefonów. Dzwonić można do SP ZOZ: 721-070-044 (całodobowy), 601-706-995 i 83 413-23-79 ( od 8.00 do 18.00), oraz do PCPR: 83 352-72-66 (od 7.30 do 15.30), 661-921-937 (od 15.30 do 19.00).

Poszczególne gminy również wychodzą naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców. W gminie Borki na przykład, taki obowiązek wziął na siebie GOPS. Mieszkańcy w potrzebie mogą dzwonić tam w godzinach pracy urzędu na numer 81 857 42 77, a poza godzinami pracy instytucji przez resztę doby pod nr: 511 55 28 90. - Procedury, jakie otrzymaliśmy niwelują możliwość pracy pracowników socjalnych w terenie. Wykonywane są tylko zwykłe usługi opiekuńcze, przez odpowiednio przygotowanego i zaopatrzonego w środki ochrony osobistej pracownika – mówi Anna Szalast, kierownik GOPS. - Jesteśmy natomiast do dyspozycji pod telefonami. By jakoś ułatwić mieszkańcom kontakt z nami, gdy nie może być bezpośredni, uruchomiliśmy właśnie ten telefon całodobowy, przy którym dyżurują nasi pracownicy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZXTreść komentarza: Ach, przy tej okazji nalezy zlozyc gorace podziekowania na rece pana prezydenta Bialej Podlaskiej, Michala Litwiniuka, za udzielone poparcie panu Radzikowskiemu. Dziekujemy raz jeszcze panie prezydencie, walnie bowiem przyczynil sie Pan w ten sposob do zwyciestwa pana Gasiorowskiego.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 15:28Źródło komentarza: W gminie Biała Podlaska wygrał Konrad GąsiorowskiAutor komentarza: ZXTreść komentarza: I dobrze. Najwyzszy czas zakonczyc zielono-platformerskie rzady w tej gminie. Gatulujemy!Data dodania komentarza: 22.04.2024, 15:24Źródło komentarza: W gminie Biała Podlaska wygrał Konrad GąsiorowskiAutor komentarza: czyt →T łłO!Treść komentarza: +PLU sssss. Zadałem pytania, proszę odpowiadać na pytania. Nawzajem. Nie wstydzę się zdania, znają mnie u Nas. Nie wychylaj się proszę, głębiej Dziubek w norce. Sprawka jest p o w a ż n a. Władze (lokalne) jeszcze nie wiedzą, jak NA TAKIE, reagować. Policja jest ślepa i jednostronna, pomija przyczynianie się i ... lobbowanie HodowcówPsów. Robi dla nich. Skandal. Także, jeszcze się nie zorientowali. Pies w kojcu= a g re s j a. Pies to nie zabawka.Data dodania komentarza: 22.04.2024, 14:21Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: rodzicTreść komentarza: Jeszcze jedno. Pełnoletni nie oznacza dorosły. Dorosły jest w 99% samowystarczalny. Poniżej 90% jest to osoba pełnoletnia wymagająca mniejszych bądź większych korekt, wskazówekData dodania komentarza: 21.04.2024, 01:25Źródło komentarza: Dorośli uczniowie nie chcą, żeby rodzice przeglądali ich ocenyAutor komentarza: rodzicTreść komentarza: Oczywiście, że zaufanie rodzica do dziecka powinno być i wzajemnie. Jednak to kontrola jest podstawą do zaufania. Dopóki rodzic sprawuje pieczę nad dzieckiem dopóty ta kontrola powinna być. Oczywiście kontrola powinna być luzowana odpowiednio do wieku dziecka i jego rozwoju. Nawet studenta należy spytać o stan zaliczeń, bez sprawdzania indeksu.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 01:19Źródło komentarza: Dorośli uczniowie nie chcą, żeby rodzice przeglądali ich oceny
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama