Gmina Janów Podlaski: Powstało dwadzieścia lokali socjalnych

  • 28.03.2020, 06:51
  • Paulina Chodyka
Gmina Janów Podlaski: Powstało dwadzieścia lokali socjalnych
Na terenie gminy powstało 20 nowych lokali socjalnych. Mieszkania urządzono w budynku po dawnym przedszkolu w Janowie Podlaskim. W budynku przy ul. Kościuszki może zamieszkać maksymalnie 68 osób.

Przebudowa obiektu kosztowała ponad 3,7 mln zł. Władzom gminy udało się pozyskać na ten cel spore dofinansowanie. Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego wyniosła ponad 2,6 mln zł. Reszta funduszy pochodziła z budżetu gminy.

- Budynek po przedszkolu wymagał zagospodarowania. Decyzji o utworzeniu w nim lokali socjalnych przyświecały dwa cele. Pierwszy to rozbudowa infrastruktury komunalnej, drugi związany był ze wsparciem i aktywizacją osób zagrożonych ubóstwem, znajdujących się w trudnej sytuacji lub zagrożonych wykluczeniem społecznym – mówi wójt gminy Janów Podlaski, Leszek Chwedczuk. - Do urzędu gminy wpłynęło ponad 50 wniosków o przydział takiego mieszkania. Nowy budynek nie zaspokoi więc wszystkich potrzeb.

W budynku oprócz mieszkań znalazły się także wózkownia, rowerownia, pomieszczenia techniczne i komórki. W obiekcie zamontowano też windę dla tych, którzy mają problemy z poruszaniem się. Wyposażono go w alternatywne źródła energii. - Zamontowano pompę ciepła, która ogrzewa obiekt, bardzo dużą ilości paneli fotowoltaicznych, które produkują prąd i kolektory słoneczne, przydatne do grzania wody. W mieszkaniach jest też ogrzewanie podłogowe. Budynek położony jest w bezpiecznej lokalizacji, z dala od głównych ulic – opowiada Chwedczuk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 24 marca

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janowianin
Janowianin 29.03.2020, 13:21
Osoby ubogie, z wykluczeniem społecznym itd???
Mieszkania dostało wiele osób, które mieszkały dotąd w domach z rodzicami na bardo dobrych warunkach, mają samochody, stałą pracę, a także rodzina która wcześniej dostała w nowo wybudowanym bloku w Janowie mieszkanie a dostała jeszcze lepsze!!! 90% rodzin jest znanych na codzień w okolicach nam mieszkańcom.
Nie widać po nich ubóstwa, problemów finansowych, zmieniają samochody jak rękawiczki i dodatkowo mogą pozwolić sobie na kolejne dziecko!!!
A osoba pracująca, serio potrzebująca pomocy mieszkaniowej, czy taka co musi ruinę wykupić od władz gminy i wyremontować na swój koszt, czy starsza Pani co musi wynajmować kawałek pokoiku nie zasługuje na pomoc??!!!!!!
Kogo wójt chcę oszukać?!?!?
Otwórzcie oczy i zobaczcie jak na codzień te osoby teraz się noszą i śmieją się w twarz innym!! Będzie to samo co na Pilarki, bałagan na klatce schodowej, pety matek nie pracujących oraz piękne auta tych UBOGICH I WYKLUCZONYCH OSÓB!!!!!

Pozostałe