Koronawirus: Dwanaście nowych przypadków w lubelskim

  • 29.03.2020, 09:21
  • red.
Koronawirus: Dwanaście nowych przypadków w lubelskim
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Dwanaście przypadków dotyczy województwa lubelskiego. Łącznie w Polsce zakażonych jest już 1717. Na COVID-19 zmarła też niestety kolejna osoba.

- Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z województwa śląskiego, 12 osób z województwa lubelskiego, 12 osób z województwa opolskiego, 11 osób z województwa małopolskiego, 10 osób z województwa warmińsko-mazurskiego, 6 osób z województwa świętokrzyskiego, 2 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z województw pomorskiego i podlaskiego - informuje resort zdrowia.

W szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem SARS-CoV-19. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 1717. Do tej pory zmarło 19 osób.

Na terenie województwa lubelskiego mamy dwanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. -Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: jednej kobiety w przedziale wieku 21-40 lat,  dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat, pięciu mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat, czterech mężczyzn w przedziale wieku 41-60 lat - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego. Wszystkie osoby są z powiatu lubelskiego, znajdują się w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 29 marca na godz. 9:00 na terenie województwa lubelskiego było w sumie 99 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe