Powiat łosicki: Masz wpływ na przebieg S19

  • 29.03.2020, 10:26
  • Anna Gawrońska
Powiat łosicki: Masz wpływ na przebieg S19
Do końca marca mieszkańcy gmin w których planowana jest budowa drogi ekspresowej S19 mogą zgłaszać uwagi i wnioski do projektowanych wariantów trasy. Planowany odcinek S19 będzie przebiegał przez pięć gmin powiatu łosickiego - Sarnaki, Olszankę, Huszlew oraz miasto i gminę Łosice. Jego łączna długość wyniesie 32 km. Rozpoczęcie budowy jest planowane wstępnie na 2024 rok.

W gminach powiatu łosickiego przez które zaplanowano pociągnięcie nitki drogi ekspresowej S19 odbyły się już spotkania konsultacyjne z samorządami i mieszkańcami. Odcinek planowanej ekspresówki na terenie woj. mazowieckiego ma obejmować rozbudowę drogi krajowej nr 19 do parametrów trasy ekspresowej S19 lub budowę jej po nowym śladzie na terenie gmin Sarnaki, Olszanka, Huszlew oraz przez miasto i gminę Łosice.

W trakcie spotkania konsultacyjnego mieszkańcy mogli omówić związane z tym problemy i odnieść się do propozycji. Burmistrz Mariusz Kucewicz apeluje aby korzystać możliwości składania wniosków i zapytań co do przebiegu trasy - Wypełniajmy wnioski, wyrażajmy swoją opinię, dopóki mamy taką możliwość. Na tym etapie jeszcze możemy działać. Serdecznie do tego zachęcam - informuje włodarz.

Aktualnie inwestycja jest na etapie opracowywania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. - Powstały cztery warianty, chcemy wybrać najbardziej optymalny i konsultujemy się z mieszkańcami – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wnioski można pobrać na stronie internetowej GDDKiA w Lublinie a składać do 30 marca w GDDKiA, w formie mailowej.

Anna Gawrońska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe