Koronawirus: W Polsce już 1862 osoby zakażone, w lubelskim 105

  • 29.03.2020, 20:53
  • red.
Koronawirus: W Polsce już 1862 osoby zakażone, w lubelskim 105
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 91 przypadkach zakażenia koronawirusem. Tym samym liczba osób zakażonych w naszym kraju wynosi już 1862. Zmarły dwie kolejne osoby. W województwie lubelskim liczba zakażonych wzrosła do 105 osób. Na terenie powiatu bialskiego i Białej Podlaskiej pojawiły się dwie kolejne osoby z podejrzeniem zakażenia. W powiecie parczewskim i radzyńskim nie ma takich osób. Dobra wiadomość jest taka, że są w naszym województwie kolejni ozdrowieńcy.

- Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego - informuje resort zdrowia.

Niestety zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. To 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wynosi już 1862. Do tej pory zmarły 22 osoby.

Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. - Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym; kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym; mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym; mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Na dzień 29 marca na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 105 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem wynosi 31, liczba osób poddanych kwarantannie – 6953. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 4099.

Są też dobre wiadomości. Na terenie województwa lubelskiego jest już łącznie 13 ozdrowieńców. - Z radością informuję, że na terenie województwa lubelskiego wśród osób, u których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych jest pięciu kolejnych ozdrowieńców. Osoby są z powiatu lubelskiego i janowskiego - przekazuje rzecznik wojewody. Należy wyjaśnić, że ozdrowieniec to osoba, u której ustąpiły objawy choroby zakaźnej, ale ze względu na specyfikę choroby powinna zachować zasady reżimu sanitarnego przez około 7 dni. Osoba wychodzi ze szpitala, jeśli test wykonany dwukrotnie w odstępie 24 godzin, miał wynik negatywny.

Dodatkowo z informacji, jakie przekazała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie na terenie powiatu bialskiego w ciągu ostatnich 24 godzin pojawiły się dwie kolejne osoby z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Na dzień 29 marca w kwarantannie przebywa tutaj 494 osoby (428 osoby wczoraj), a 101 jest objętych nadzorem epidemiologicznym (354). Do tj pory nie potwierdzono przypadku zakażenia. W powiecie parczewskim na 29 marca w kwarantannie przebywa 217 osób (wczoraj 202 osoby), nie ma podejrzeń zakażenia oraz osób objętych nadzorem epidemiologicznym,choć jeszcze wczoraj było ich 332. Z kolei w powiecie radzyńskim w kwarantannie przebywa 185 osoby (wczoraj 184 osoby), a 211 (wczoraj 110) jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Nie ma an podejrzeń ani potwierdzonych przypadków. 

red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe