Koronawirus: Siedem nowych przypadków w lubelskim. W Białej Podlaskiej trzy wyniki ujemne

  • 31.03.2020, 09:14
  • red.
Koronawirus: Siedem nowych przypadków w lubelskim. W Białej Podlaskiej trzy wyniki ujemne
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia. Tym samym liczba osób zakażonych w Polsce wzrosła do 2132. Jest też siedem nowych przypadków w województwie lubelskim. Jak informuje rzecznik bialskiego szpitala trzy osoby z placówki otrzymały wyniki badań. Nie są zakażone koronawirusem. W szpitalu są obecnie cztery osoby z podejrzeniem zakażenia.

- Mamy 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego - informuje resort zdrowia.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 2132 osoby. Do tej pory zmarło 31 osób.

Na terenie województwa lubelskiego mamy siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. - Dotyczą one dwóch mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat, jednego mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat, dwóch mężczyzn w przedziale wieku 0-20 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku powyżej 61 lat. Wszystkie osoby są z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Na dzień 31 marca na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 121 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 4 osoby zmarłe.

- Trzy wyniki dotarły do bialskiego szpitala – są negatywne. Obecnie w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym WSzS w Białej Podlaskiej znajdują się cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa. Pacjenci znajdują się w obszarze izolowanym. Oczekujemy na wyniki - mówi rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, Magdalena Us.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe