Poza prawem: Jest opinia ekspertów, ale terminu rozprawy nie ma

  • 31.03.2020, 10:54
  • Marcin Kozarski
Poza prawem: Jest opinia ekspertów, ale terminu rozprawy nie ma
Mimo, że wpłynęły już materiały od opiniodawczego zespołu sądowych specjalistów oraz informacja z ośrodka pomocy społecznej na razie postępowanie opiekuńcze w sprawie znęcania się nad niemowlęciem nie będzie mogło być kontynuowane. Ze względu na zarządzenie odwołujące rozprawy sędzia nie zdążył nawet wyznaczyć nowego terminu. 

O sprawie pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku w 34 numerze Słowa. Materiały mogące świadczyć o maltretowaniu chłopczyka przesłali do sądu rodzinnego specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dopatrzyli się oni zmian w obrębie kości czaszki, które mogły powstać na skutek przebytych urazów. Niemowlę w stanie ciężkim zostało tam przetransportowane ze szpitala w Białej Podlaskiej. Po otrzymaniu dokumentacji wszczęte zostało postępowanie opiekuńcze, na czas jego trwania sąd zdecydował też o odebraniu dziecka rodzicom.

Swoje śledztwo wszczęła również prokuratura, gdzie przesłuchano świadków, zabezpieczono dokumentację medyczną oraz powołano biegłego, celem wywołania opinii m.in. w zakresie mechanizmu powstania obrażeń. Niestety, jak na razie postępowanie nie zostało zakończone. Śledczy musieli bowiem skorzystać z wiedzy nowego specjalisty. - W sprawie zachodzi konieczność wywołania kolejnej opinii sądowo-lekarskiej - informuje Edyta Winiarek, prokurator rejonowa w Białej Podlaskiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 31 marca

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe