Radzyń Podlaski: Dziewczyny siadły do maszyn

  • 31.03.2020, 11:03
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Dziewczyny siadły do maszyn
Już ponad 1000 maseczek uszyła grupa mieszkanek miasta i powiatu, dla instytucji, firm i zwykłych mieszkańców swoich lokalnych społeczności. Przy maszynach siadło około 30 pań, które każdą wolną chwilę spędzają dziś, na społecznym szyciu. - To wynik zapotrzebowania, którego się nie spodziewałyśmy – przyznaje jedna z inicjatorek Grażyna Miska. - Nie wiedziałam też, że tyle dziewczyn siądzie do maszyn.

Dziewczyny siadły i tak powstała grupa „Przedsiębiorcze radzynianki”. - Zadzwoniła do mnie Grażynka Mirska, sołtys Brzostówca, i powiedziała, że ma taki pomysł. Udostępniłam informacje w poście na internecie, no i się zaczęło – mówi Marta Niewęgłowska, która od początku zaangażowana jest w organizację całego przedsięwzięcia. Odzew był szybki i przerósł oczekiwania pomysłodawczyń. Z dnia na dzień przybywało chętnych do szycia, ale i tych, którzy o maseczki się starają.

Małgorzata Mikitiuk, właścicielka salonu kosmetycznego „Studio Uroda” udostępniła swój lokal na punkt, do którego dostarczane są gotowe maseczki i tu trafiają materiały, z których nasze panie je szyją – mówi Marta. Całymi dniami odbiera telefony i koresponduje z tymi, którzy zgłaszają zapotrzebowanie.

- Nasze maski trafiły m.in. do seniorów z miasta i gminy, pracowników socjalnych i sióstr środowiskowych, Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Ustrzeszy , oddziału ortopedii i oddziału neurologii radzyńskiego szpitala, przychodni lekarskich, sklepów, Stacji Dializ w Radzyniu Podlaskim – wylicza Marta. - Nawiązałyśmy także współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich „Dziarskie Babki” ze Stoku. Przekazały już ok. 60 masek Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radzyniu Podlaskim.

W szycie zaangażowanych jest już ponad 30 kobiet z miasta i powiatu. Panie wyciągnęły maszyny i szyją w swoich domach całymi dniami. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 31 marca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Onufry Zagloba
Onufry Zagloba 03.04.2020, 17:54
Brawo Wy !Pozdrawiam

Pozostałe