Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie

  • 02.04.2020, 18:23
  • red.
Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia i kolejnych ofiarach śmiertelnych epidemii w Polsce. W Białej Podlaskiej, powiatach bialskim, parczewskim oraz radzyńskim nie odnotowano jak na razie potwierdzonych przypadków zakażenia. W bialskim szpitalu przebywa jak na razie jedna osoba z podejrzeniem zakażenia. W powiecie bialskim kwarantanną objętych jest 406 osób, w powiecie radzyńskim 212 osób, a w powiecie parczewskim 180 osób. Obecnie na terenie województwa lubelskiego zakażonych jest 151 osób.

- Mamy 59 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:
11 osób z woj. wielkopolskiego, 9 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego - informuje resort zdrowia.

Ministerstwo poinformowało o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 . To 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 2692 osoby. Do tej pory zmarło 50 osób. 

Na terenie województwa lubelskiego odnotowano już 151 przypadków zakażenia, do tej pory zmarło 5 osób. Na dzień 2 kwietnia kwarantanną objętych jest 8289 osób, obecnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia jest 131 osób, a 3688 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Wyzdrowiało 22 osoby.

W Białej Podlaskiej i powiecie bialskim kwarantanną objętych jest obecnie 406 osób, jedna osoba jest hospitalizowana w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusa. W powiecie parczewskim w kwarantannie przebywa 180 osób, a w powiecie radzyńskim 212 osób. W powiecie łukowskim, w którym potwierdzono do tej pory dwa przypadki zakażenia koronawirusem w związku z podejrzeniem zakażenia hospitalizowane są obecnie 2 osoby, a 354 osoby są objęte kwarantanną. Nie ma jak na razie nowych przypadków. W powiecie łosickim, gdzie wczoraj potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w kwarantannie przebywa obecnie 82 osoby, a w związku z podejrzeniem zakażenia hospitalizowane są dwie osoby.  

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe