Powiat bialski: 30 mandatów za nieprzestrzeganie ograniczeń stanu epidemii

  • 06.04.2020, 12:05
  • (pc)
Powiat bialski: 30 mandatów za nieprzestrzeganie ograniczeń stanu epidemii
Niestety pomimo wielu apeli i komunikatów dotyczących właściwych postaw i zachowań, nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy związane z walką z epidemią koronawirusa. Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci wystawili 30 mandatów mieszkańcom powiatu bialskiego, którzy nie zastosowali się do rządowych poleceń. W dziesięciu przypadkach sprawy znajdą swój finał w sądzie.

Podczas ostatniego weekendu, policjanci wspólnie z innymi służbami sprawdzali przestrzeganie przez mieszkańców powiatu przepisów, ograniczających swobodne poruszanie się i zachowanie zgodne z zasadami izolacji. Niestety pomimo wielu apeli i komunikatów dotyczących właściwych postaw i zachowań, nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Od piątkowego popołudnia policjanci ukarali mandatami 30 mieszkańców powiatu, którzy rażąco je naruszyli. W 10 przypadkach skierowane zostaną wnioski o ukaranie da sądu.

- Dotyczyły one przede wszystkim gromadzenia się, ale także poruszania się osób poniżej 18. roku życie bez opieki osoby dorosłej. W niedzielę, 5 kwietnia, około godz. 17.00 dyżurny komisariatu w Terespolu otrzymał zgłoszenie, dotyczące grupy osób, przebywających w rejonie rzeki. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kijowiec. Na miejscu policjanci zastali grupę ośmiu osób, która urządziła tam sobie spotkanie towarzyskie przy grillu. Wszystkie osoby ukarane zostały mandatem karnym w związku z popełnionym wykroczeniem - relacjonuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Podkreśla też, że wyciąganie konsekwencji w postaci nakładanych mandatów karnych czy kierowania wniosków do sądu jest ostatecznością stosowaną w przypadku rażącego lekceważenia przepisów. - Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy mają na celu zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich - dodaje rzeczniczka.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
3mk
3mk 06.04.2020, 20:30
A na zalewie w Witulinie ryby łowią . Nie wiem czy można ludzie wędkują aż korci pojechać .
Backa
Backa 06.04.2020, 15:43
Przecież to jest zwykła grypa. Zobaczcie co Łukaszenka robi. Ma rację
czyt
czyt 08.04.2020, 20:26
Jak zwykła, takich biznesów dawno nie było. To jest sztuka, tak zastraszyć. PO milczała a zmarło 180 osób na grypę świńską.

Pozostałe