Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie

  • 07.04.2020, 18:28 (aktualizacja 08.04.2020, 10:41)
  • Redakcja
Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 316 przypadkach zakażenia koronawirusem. Niestety resort podaje, że zmarło kolejnych 18 osób. W Białej Podlaskiej potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. W ciągu doby w Białej Podlaskiej i powiecie bialskim przybyły dwie osoby z podejrzeniem zakażenia. W kwarantannie znajduje się tu 501 osób. W powiecie radzyńskim nie ma potwierdzonych przypadków, a kwarantanną objętych jest 256 osób, w powiecie parczewskim także nie ma potwierdzonych przypadków, a w kwarantannie znajduje się 156 osób. W powiecie łosickim jak na razie potwierdzono jeden przypadek (1 kwietnia), a w kwarantannie jest 79 osób.

- Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego - informuje ministerstwo zdrowia. Kilkadziesiąt minut po pierwszym komunikacie dane te zostały uzupełnione przez resort zdrowia o 182 przypadki z województwa mazowieckiego, a więc łącznie w popołudniowym komunikacie poinformowano o aż 316 nowych przypadkach.

Niestety jest aż 18 kolejnych ofiar śmiertelnych epidemii. To: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wynosi 4848. Do tej pory zmarło 129 osób.

Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. - Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu ryckiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym - informuje rzecznik wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka.

Na dzień 7 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:

liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 30

liczba osób poddanych kwarantannie – 8973

liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym –  2042

liczba ozdrowieńców - 45

Przypomnijmy, że w Białej Podlaskiej potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. To mężczyzna w wieku powyżej 61 lat z Białej Podlaskiej, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym, rzecznicy sanepidu i urzędu wojewódzkiego nie podają, kiedy i gdzie doszło do zakażenia. Nie ma też oficjalnej informacji od nich, gdzie obecnie przebywa 61-latek. Jest to kwarantanna domowa albo izolatorium na terenie powiatu bialskiego. Tego nie chce potwierdzić ani lubelski sanepid ani rzecznik prasowy wojewody. Przypomnijmy, że decyzją wojewody izolataria zostały utworzone w hotelu Delfin w Białej Podlaskiej i w ECKiW OHP w Roskoszy w gminie Biała Podlaska. Mężczyzna nie jest na pewno hospitalizowany w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym bialskiego szpitala. Ze względu na potwierdzony przypadek zakażenia w naszym mieście zamknięto dziś na kilka godzin Powiatowy Urząd Pracy, bowiem mężczyzna jest członkiem rodziny jednej z pracownic urzędu. Działania na miejscu przeprowadzili inspektorzy sanitarni. Troje pracowników PUP zostało objętych kwarantanną, a ośmioro nadzorem epidemiologicznym. Jak przekazuje dyrektor Edward Tymoszyński, pracownica nie miała kontaktu z klientami instytucji.

W mieście i w całym powiecie bialskim 510 osób przebywa obecnie w kwarantannie. W powiecie radzyńskim i parczewskim nie ma potwierdzonych przypadków, w pierwszym 256 osób poddanych jest kwarantannie, a w drugim jest ich o 100 mniej.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe