Biała Podlaska: Niepokój w miejskich spółkach

  • 08.04.2020, 11:41
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Niepokój w miejskich spółkach
W najgorszej sytuacji jest Miejski Zakład Komunikacyjny, tu już widać straty wywołane ograniczeniem w korzystaniu z miejskich przejazdów. Komercyjne usługi prowadzi też miejska Zieleń, choć tu kondycję spółki ratuje wciąż jeszcze nierozpoczęty na dobre sezon. Są jeszcze miejskie przedszkola i żłobki, które również nie odnotowują obecnie dochodu z działalności.

Miejski Zakład Komunikacyjny z pewnością najbardziej odczuwa restrykcje związane z obecną sytuacją w kraju. Obostrzenia w korzystaniu z komunikacji publicznej są daleko idące, a i sami mieszkańcy miasta deklarują ostrożność w korzystaniu z miejskich przewozów.

MZK zawiesiło ważność biletów elektronicznych. Uczniom zawieszono je automatycznie, dorośli użytkownicy mogą to zrobić na własny wniosek. Lawinowo spadła też sprzedaż biletów jednorazowych. - Sprzedaż biletów jednorazowych dramatycznie spadła. Głównie z powodu wstrzymanie sprzedaży biletów u kierowcy, ale i w związku ze zmniejszeniem liczby pasażerów – przyznaje prezes MZK, Krzysztof Trochimiuk.

Spółka próbuje ratować sytuację modyfikując rozkłady jazdy i odpowiednio zarządzając czasem pracy kierowców. - Aktualnie komunikacja funkcjonuje według zmodyfikowanego rozkładu sobotniego ze zdublowanymi w porze porannej i popołudniowej wozami na linii D i H. W ten sposób dostosowujemy się do ograniczenia liczby pasażerów w jednym autobusie – wyjaśnia prezes MZK. - Kierowcy wykorzystują zaległe urlopy, kilku jest na tzw. opiece nad dzieckiem, kilku na zwolnieniu lekarskim. Pracownicy wykazują duże zrozumienie dla obecnej sytuacji

Prezes ma nadzieję, że pojawią się stosowne regulacje na szczeblu centralnym, które pozwolą spółce takiej jak bialski MZK przetrwać ten okres. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 kwietnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dobry
Dobry 09.04.2020, 11:11
Zmienić prezesa
Bialczanin
Bialczanin 08.04.2020, 16:26
Sprywatyzować jak PKS

Pozostałe