Biała Podlaska: Wielkanocne śniadania trafią do potrzebujących

  • 08.04.2020, 13:49
  • (pc)
Biała Podlaska: Wielkanocne śniadania trafią do potrzebujących
W ramach wspólnej akcji Caritas Diecezji Siedleckiej, urzędu miasta oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do 240 osób trafi śniadanie wielkanocne. Z oczywistych względów nie można zorganizować tradycyjnego wspólnego śniadania wielkanocnego, ale wolontariusze zadbają o to, by paczki ze świątecznym jedzeniem dotarły do osób potrzebujących.

240 pakietów świątecznych trafi przed Wielkanocą do potrzebujących, korzystających z bialskiej jadłodajni Caritas Diecezji Siedleckiej i samotnych seniorów w Białej Podlaskiej. Współpracujące ze sobą: bialskie Centrum Wolontariatu prowadzone przez siedlecką Caritas razem z urzędem miasta Biała Podlaska i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej chcą w ten sposób okazać solidarność z wszystkimi, którzy muszą w tym szczególnych czasie zostać w domu. 

W pakietach znajdą się tradycyjne potrawy: żurek, pasztet, jajka, kiełbasa, chrzan, sałatka warzywna, babka i baranek z białej czekolady. O godz. 10:00 w Wielki Piątek dostarczą je samochodami (pod próg mieszkań) wolontariusze razem ze spółkami miejskimi. - W tak trudnym dla nas wszystkich czasie Świąt Wielkanocnych pragniemy zrobić wszystko, by Tym najuboższym z naszego miasta nie zabrakło symbolicznego powitania Zmartwychwstania naszego Pana, Jezusa Chrystusa - mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. 
 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe