Powiat bialski: Walczą na tyłach wroga, i wspierają walczących z wirusem

  • 09.04.2020, 09:17
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Powiat bialski: Walczą na tyłach wroga, i wspierają walczących z wirusem
W czasie pandemii koronawirusa wiele osób i samorządów zaangażowało się w pomoc osobom, które stoją na pierwszej linii frontu walki z wrogiem. Zbiórki, szycie maseczek, czy robienie zakupów osobom w kwarantannie, to tylko niektóre z aktywności jakie podejmują samorządy, przedsiębiorcy i osoby prywatne.

Radny powiatowy Wojtek Mitura założył zbiórkę na portalu zrzutka.pl.  Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na środki dezynfekujące i środki ochrony osobistej do stacji pogotowia w Białej i punktów wyjazdowych, czyli Wisznice, Piszczac, Terespol i Międzyrzec Podlaski.

- Jest ich ponad stu (...). Zawsze niosą pomoc potrzebującym i cierpiącym, nie pytając o poglądy i wyznanie. Ratują ludzi, bo tak trzeba i do tego zostali powołani (...). Nasza wdzięczność dla tych ludzi jest oczywista, ale oprócz niej możemy tym ludziom po prostu złagodzić w pewnym stopniu trudy pełnionych dyżurów. Mam nadzieję, że takim drobnym gestem z naszej strony może być zakup środków dezynfekujących oraz środków ochrony osobistej jak również zapewnienie dyżurującym zespołom ratowników ciepłego posiłku. Takie drobniutkie podziękowanie od nas dla nich – czytamy na stronie zrzutka.pl. Do niedzieli, 5 kwietnia udało się zebrać prawie 2 tys. zł.

Pomocną dłoń wyciągają również samorządy. Przykładem jest gmina Łomazy, która na wsparcie służby zdrowia przekazała 6,5 tys. zł. — Środki z budżetu gminy zostały przekazane na zakup najbardziej potrzebnych środków ochrony osobistej dla ratowników medycznych Stacji Pogotowia Ratunkowego Białej Podlaskiej, a także na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej – wyjaśnia wójt Jerzy Czyżewski. - Dodatkowo za kwotę blisko 10 tys. zł zostały zamówione środki wyposażenia dla służb gminnych, tj. OSP Łomazy będące w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym oraz GOPS. Są to głównie kombinezony ochronne, rękawiczki, maseczki i środki do dezynfekcji. Gmina Piszczac przekazała zaś na walkę z Covid-19 10 tys. zł, a Gmina Wisznice 5 tys. zł. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 kwietnia

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe