Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie

  • 09.04.2020, 19:24
  • Paulina Chodyka
Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie
Dzisiaj rano rzecznik wojewody poinformował o czwartym przypadku zakażenia koronawirusem w Białej Podlaskiej. Aktualnie w powiecie bialskim w kwarantannie przebywa 565. W powiecie radzyńskim, gdzie wczoraj odnotowano pierwszy przypadek zakażenia, nie ma jak na razie kolejnych przypadków. Podobnie jak w powiecie łosickim, gdzie jak do tej pory również potwierdzono jeden przypadek (1 kwietnia). W pierwszym powiecie w kwarantannie znajduje się obecnie 319 osób, a w drugim - 85. Jako jedyny w naszym regionie bez potwierdzonego przypadku pozostaje powiat parczewski, gdzie kwarantanną objętych jest obecnie 159 osób.

Przypomnijmy, że w porannym komunikacie rzecznik wojewody Agnieszka Strzępka poinformowała o kolejnym przypadku zakażenia w Białej Podlaskiej. Koronawirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat, który miał kontakt z wcześniej potwierdzonym przypadkiem. Do tej pory w naszym mieście odnotowano już więc cztery przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Jak informuje rzecznik bialskiego szpitala, żaden z zakażonych nie przebywa w placówce. W WSzS w Białej Podlaskiej znajdują się obecnie cztery osoby z podejrzeniem koronawirusa, które oczekują na wynik. Wszystkie dotychczasowe były ujemne. Obecnie w powiecie bialskim w kwarantannie przebywa 565 osób.

W powiecie radzyńskim, gdzie wczoraj potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem u mężczyzny powyżej 61. roku życia, jak na razie nie odnotowano kolejnych przypadków. Tutaj kwarantanną objętych jest 319 osób.

W powiecie parczewskim jak na razie nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia. Tutaj w kwarantannie przebywają  159 osób..

W powiecie łosickim, gdzie do tej pory potwierdzono jeden przypadek zakażenia, jak na razie nie ma nowych. Kwarantanną objętych jest tu podobnie jak wczoraj 85 osób.

Na terenie województwa lubelskiego liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem wyniosła 22, liczba osób poddanych kwarantannie – 9514, zaś liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym –  1951. 

W ostatnim komunikacie ministerstwo zdrowia poinformowało o 234 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W tym z woj. mazowieckiego (110), łódzkiego (32), śląskiego (28), wielkopolskiego (19), małopolskiego (12), podlaskiego (8), dolnośląskiego (8), podkarpackiego (7), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (2), opolskiego (2), lubuskiego (1), pomorskiego (1). Dwa najnowsze przypadki z województwa lubelskiego dotyczą kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu puławskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz kobiety w wieku powyżej 61 lat, z powiatu zamojskiego, w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Do dnia 9 kwietnia na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 204 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 53 ozdrowieńców i zarejestrowano 8 zgonów. 

Na terenie całego kraju liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 5575. Do tej pory zmarły 174 osoby.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
qwerty i awerty
qwerty i awerty 10.04.2020, 09:55
Kiedy to minie... Jeszcze moja żona w ciąży

Pozostałe