Biała Podlaska: Mężczyzna wyskoczył ze szpitalnego okna

  • 14.04.2020, 15:11
  • Paulina Chodyka
Biała Podlaska: Mężczyzna wyskoczył ze szpitalnego okna
Dzisiaj, 14 kwietnia, nad ranem w Białej Podlaskiej doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Mężczyzna, targnął się na swoje życie, skacząc z szóstego piętra bialskiego szpitala. Niestety nie przeżył. Na miejscu czynności prowadziła bialska prokuratura, która wszczęła już śledztwo w sprawie art. 151 kodeksu karnego.

Do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych we wtorek, 14 kwietnia. - Dzisiaj ok. godz. 3:30 otrzymaliśmy zgłoszenie, że z jednego z okien Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego wypadł pacjent. Dokładnie z szóstego piętra. Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce potwierdzili zgłoszenie - informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Ofiara to 68-latek z powiatu bialskiego, który był pacjentem bialskiego szpitala. Jak podaje bialska prokuratura Jan K. nie przeżył upadku. - Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 14 kwietnia w Białej Podlaskiej, doprowadzenia Jana K. do targnięcia się na własne życie tj. przestępstwo z art. 151 kk - informuje prokurator rejonowa Edyta Winiarek. Na miejscu zdarzenia dokonano oględzin pod nadzorem prokuratora.

Przypomnijmy, że art. 151 kk brzmi: 


Namowa do samobójstwa i udzielenie pomocy
Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

Zwłoki mężczyzny zabezpieczono celem przeprowadzenia oględzin zewnętrznych i wewnętrznych, które pozwolą ustalić dokładne obrażenia zmarłego oraz bezpośrednią przyczynę jego śmierci. - Śledztwo jest w fazie początkowej. Kolejne czynności będą miały na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia oraz ustalenie jego charakteru - dodaje prokurator Winiarek. 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sope
sope 15.04.2020, 21:25
miał on rodzinne ?
Tim
Tim 15.04.2020, 10:21
Spoczywaj w spokoju Panie Janie..,Byleś spoko gość.
jjo
jjo 15.04.2020, 08:27
Można komuś zryć. beret. Mówię o tym z uwagi na postępowanie z art 151 KK. Ktoś kto mu tak doradził niech wie, że ma krew na rękach, niech się modli za tego człowieka i za siebie też. Oby Bóg im wybaczył.
Justyna
Justyna 14.04.2020, 22:34
Przykre bardzo były sąsiedzie spoczywaj w spokoju
Tak
Tak 14.04.2020, 21:56
Tylko nie wiem po co opisywać samobójstwo jednego człowieka. Chłop prawdopodobnie miał swoje powody, a gdyby każde samobójstwo w kraju było w gazetach to temat szybko by się znudził.
michal
michal 14.04.2020, 21:54
przykre spoczywaj w spokoju

Pozostałe