Biała Podlaska: Sąsiedzka pasja dokarmiania ptactwa

  • 16.04.2020, 12:57 (aktualizacja 16.04.2020, 13:34)
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Sąsiedzka pasja dokarmiania ptactwa
Dwie sąsiadujące ze sobą wspólnoty mieszkaniowe podzielił konflikt. Mieszkańcy jednej wabią ptaki wyrzucanym za okna pokarmem, mieszkańcy drugiej skarżą się na zanieczyszczone przez ptaki chodniki, wejścia do budynku i auta zaparkowane pod blokiem. Skarga trafiła na przełomie marca i kwietnia do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Nawyki mieszkańców jednej wspólnoty irytują mieszkańców drugiej. Każda ze wspólnot to jeden blok, a bloki przylegają do siebie tworząc literę „L”. Mieszkańcy jednej wspólnoty dokarmiają ptaki, wyrzucają im pokarm na trawnik pod oknami, a nawet trzymają poidła na własnych balkonach.

Sąsiadów z drugiej wspólnoty to irytuje, bo jak twierdzą, ponoszą konsekwencje pasji sąsiadów. – Wejście do klatki naszego bloku znajduje się w pobliżu okien, z których wyrzucany jest pokarm. Chodnik przy naszym bloku, schody do klatki, parapety okien i samochody zaparkowane na wewnętrznym parkingu wspólnoty, są zanieczyszczone odchodami ptaków i ich pierzem. Ptaki siedzą na gzymsach bloku i czekają o określonych porach dnia, na zrzucony pokarm – relacjonują mieszkańcy jednej ze wspólnot.

Sytuacja stała się dla nich nie do zniesienia. Uważają, że takie postępowanie sąsiadów może prowadzić do zagrożenia epidemiologicznego. - W bloku jest wejście na zaplecze sklepu spożywczego, który funkcjonuje w budynku. Tamtędy wnoszony jest towar, również żywność. A wokół pełno ptasich odchodów – dodają przedstawiciele skarżącej się wspólnoty.

Skarżą się zresztą oficjalnie, bo pismo w tej sprawie skierowali do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologcznej w Białej Podlaskiej. „Uważamy, że to co się dzieje przy naszej klatce schodowej tj. karmienie ptaków, szczególnie gołębi miejskich, może stwarzać zagrożenia chorobowe dla ludzi.” – argumentują w piśmie do sanepidu. „(…) domagamy się od kierownictwa Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej podjęcia zdecydowanych kroków i wystąpienia do zarządu wspólnoty (…) o powstrzymanie mieszkańców (…) od dokarmiania ptaków” – postulują autorzy pisma. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 14 kwietnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe