Biała Podlaska: Wolontariusze robią wszystko, by zatrzymać seniorów w domach

  • 16.04.2020, 13:35
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Wolontariusze robią wszystko, by zatrzymać seniorów w domach
Już nie tylko zakupy, ale i paczki żywnościowe oraz ciepłe posiłki są w stanie dostarczyć wolontariusze Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej zgłaszającym się do nich seniorom w potrzebie.

W ramach tzw. kryzysowego wolontariatu od kilku dni uruchomiono kolejne działania, które mają na celu zatrzymanie seniorów w domach. Pierwszym pomysłem na niesienie pomocy starszym bialczanom było robienie dla nich zakupów i wykupowanie leków. Dziś takich podopiecznych CWCDS ma już ponad 100. Wspiera ich ponad 70 wolontariuszy.

– Wyręczamy seniorów w robieniu zakupów, wykupowaniu leków a nawet wynoszeniu śmieci. Jesteśmy tam, gdzie nas seniorzy potrzebują – mówi koordynator centrum wolontariatu Caritas, Żaneta Kowalczuk. – Dodatkowo uruchomiliśmy pomoc żywnościową i dzięki wsparciu Caritas Polska przygotowujemy paczki z żywnością i przekazujemy je osobom w trudnej sytuacji finansowej. Oprócz tych akcji bialski Caritas postanowił dostarczać seniorom również ciepłe posiłki. - Mija już dwa tygodnie, odkąd niektórzy z najstarszych mieszkańców nie jedli ciepłego posiłku. Tym osobom dowozimy przygotowane, gorące obiady – mówi Monika Rybaczewska, kierownik centrum wolontariatu przy bialskim Caritasie.

Informację na temat świadczonej bialskim seniorom pomocy, ale i zgłoszenia o osobach potrzebujących wsparcia można zgłaszać dzwoniąc pod numer 504 429 423. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 14 kwietnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe