Gmina Międzyrzec Podlaski: Cenna pomoc dla szkół i szpitali

  • 17.04.2020, 13:26
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Cenna pomoc dla szkół i szpitali
Miejscowy samorząd bardzo aktywnie zaangażował się we wsparcie placówek edukacyjnych oraz szpitali w Białej Podlaskiej i Międzyrzecu Podlaskim. 

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na oddziały obserwacyjno-zakaźny, ftyzjopulmonologiczny i onkologii pulmonologicznej trafiło 100 gogli wielokrotnego użytku i z zabezpieczeniem przeciw odciskom na twarzy. Bialska lecznica otrzymała również 200 maseczek medycznych, 400 znajdujących się w specjalnych wiadrach z 70-procentowym spirytusem chusteczek dezynfekujących oraz 1000 rękawiczek medycznych. Z kolei na potrzeby międzyrzeckiej placówki przeznaczono 7 tysięcy zł.

W ostatnim czasie gmina kupiła też 28 laptopów dla uczniów i nauczycieli z siedmiu szkół, aby mogli oni sprawniej realizować nauczanie zdalne. Kwota 70 000 zł, za którą nabyto sprzęt to dofinansowanie w ramach projektu „Zdalna szkoła”. Przedsięwzięcie finansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 za pośrednictwem Ministerstwa Cyfryzacji. Samorząd otrzymał także 13 tabletów z urzędu marszałkowskiego, które również będą dedykowane uczniom gminnych szkół. 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe