Biała Podlaska: Po służbie czas na szycie maseczek!

  • 22.04.2020, 13:08
  • (pc)
Biała Podlaska: Po służbie czas na szycie maseczek!
Policjantka bialskiej drogówki angażuje się w codzienną walkę z koronawirusem. Już od kilku tygodni, zaraz po służbie siada do szycia maseczek ochronnych. Zaczęła od obdarowywania nimi znajomych, później dołączyła do grupy "Mieszkańcy mieszkańcom", a część uszytych przez nią maseczek trafi już niebawem do seniorów z Hruda.

Sierż. szt. Izabela Zazula na co dzień dba o bezpieczeństwo na drogach powiatu. W policji pracuje już ponad 11 lat. Jest szczęśliwą mamą dwóch chłopców. Kilka tygodni temu postanowiła włączyć się w akcję szycia maseczek ochronnych i w walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jako funkcjonariusz doskonale wie, jak ważne jest stosowanie w dobie pandemii środków ochrony oraz to, by dotarły one do wszystkich osób potrzebujących. W produkcji maseczek dopingują ją jej synowie. Starszy 5-letni Wojtuś chętnie przecina gumki oraz przynosi mamie materiał.

Początkowo policjantka szyła maseczki dla znajomych. Po tym rozpoczęła współpracę z lokalną grupą „Mieszkańcy mieszkańcom”, gdzie przekazywała gotowy produkt wolontariuszom. Maseczki trafiały do pracowników służby zdrowia, w tym ratowników i pracowników szpitala, służb oraz domów pomocy społecznej. Zapału i chęci nadal jej nie brakuje. Obecnie szyje maseczki, które wkrótce trafią do seniorów z miejscowości Hrud. 

Jak mówi sierż. szt. Izabela Zazula, szycie maseczek sprawia jej wiele radości i satysfakcji, że również w czasie wolnym może nieść pomoc innym. Żartobliwie dodaje, że jest to tradycja rodzinna. Jej dziadkowie wiele lat temu szyli mundury wojskowe.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe