Powiat bialski: Znowu płonie las w Klonownicy Dużej

  • 23.04.2020, 16:44 (aktualizacja 23.04.2020, 17:10)
  • (pc)
Powiat bialski: Znowu płonie las w Klonownicy Dużej OSP Sławacinek Stary (archiwum)
Po dwudniowym pożarze i zakończonej w poniedziałek, 20 kwietnia po południu, akcji gaśniczej prowadzonej łącznie przez kilkanaście jednostek straży pożarnej, las pomiędzy Klonownicą Dużą i Hrudem znowu płonie. Obecnie na miejscu pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej. Akcja trwa już od kilku godzin.

Pomiędzy Klonownicą Dużą a Hrudem znowu płonie las. Na miejscu pracuje obecnie jednostka JRG Biała Podlaska oraz osiem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych miejscowości. Akcja gaśnicza rozpoczęła się ponownie w czwartek, 23 kwietnia, ok. godz. 11:50. 

Przypomnijmy, że w niedzielę, 19 kwietnia, ok. godz. 16:00 straż pożarna otrzymała informację o pożarze lasu pomiędzy Klonownicą Dużą a Hrudem w powiecie bialskim w Leśnictwie Szadek. Akcja gaśnicza trwała do poniedziałku, 20 kwietnia. W niedzielę uczestniczyło w niej 12 zastępów straży pożarnej, zaś w poniedziałek na miejsce udały się kolejne jednostki. Łącznie liczba jednostek uczestnicząca w akcji wyniosła aż 21, a na miejscu z ogniem walczyło blisko stu strażaków (stan na godz. 10:00 20 kwietnia). W działaniach uczestniczyły m.in. JRG Biała Podlaska; OSP KSRG: Janów Podlaski, Rokitno, Olszyn, Hrud, Worgule, Sitnik, Sławacinek Stary, Leśna Podlaska, Swory, Konstantynów oraz OSP spoza systemu: Klonownica Duża. W dwa dni spłonęła powierzchnia ok. 6 ha. Ogniem objęta została przede wszystkim ściółka leśna. Zagrożone też było uroczysko „ Święte Dęby”, bo płonęły tereny, znajdujące się w odległości zaledwie kilkuset metrów. 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zygfryd
Zygfryd 24.04.2020, 10:13
A niech płonie! Niechaj się hajcuje! Polska w ogniu piekielnym.
Matey
Matey 23.04.2020, 20:29
OSP Woskrzenice Male tez uczestniczyly w zdarzeniu.

Pozostałe