GMINA CZEMIERNIKI: Gminy maskują mieszkańców

  • 26.04.2020, 08:03
  • Joanna Danielewicz
GMINA CZEMIERNIKI: Gminy maskują mieszkańców
Pierwszy był Ulan – Majorat, który już przed świętami ruszył z szyciem maseczek dla mieszkańców. Dziś maseczki dla osób mieszkających na terenie swoich samorządów rozwożą już także władze Czemiernik i Wohynia.

W gminie Czemierniki akcję zorganizował wójt z radą gminy . - W akcję włączył się aktywnie także mieszkaniec Czemiernik Marcin Krzeczkowski, żołnierz wojsk terytorialnych. Nawiązał on współpracę z firmą z Łukowa, która szyje maseczki dla gminy Czemierniki. Pan Marcin odbiera i dostarcza maseczki do urzędu. Materiał na maseczki przekazała Orkiestra Dęta Gminy Czemierniki. Pozyskali je od sponsorów podczas swoich wcześniejszych występów – informuje wójt Arkadiusz Filipek. - Do akcji włączyły się finansowo dwie firmy zaprzyjaźnione z gminą: Wokas – kopalnia torfu z Łosic z oddziałem w Stoczku oraz firma Invest – Jarosław Ciołek, wykonawca świetlicy wiejskiej w Stoczku. Dołożyli się też pracownicy Urzędu Gminy w Czemiernikach, GOPS-u oraz nauczyciele z Zespołu Szkół w Czemiernikach. Łącznie uszytych zostanie 4 tys. sztuk wielorazowych maseczek płóciennych, które dostarczą mieszkańcom strażacy OSP i sołtysi. - Cieszy nas to, że społeczność gminy połączyła się we wspólnym celu walki z koronawirusem. W tym ciężkim dla wszystkim okresie ważna jest współpraca i dążenie do ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa – przyznaje wójt.

Pierwszych 400 masek powstało tu również w gminie Wohyń. Tu szyją członkinie KGW w porozumieniu z centrum kultury. - Maseczki już są rozprowadzane bezpłatnie, są wrzucane do skrzynek na listy, bądź pozostawiane wraz z informacją w woreczkach przy furtkach. Maseczkę można także otrzymać w Gminnym Centrum Kultury, w Urzędzie Gminy lub u strażaków OSP Wohyń w czerwonym samochodzie FORD nadającym komunikaty o epidemii. Wystarczy jeżdżący po miejscowościach nasz pojazd z megafonem zatrzymać i poprosić o maseczkę – informuje wójt Tomasz Jurkiewicz.
 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe