Międzyrzec Podlaski: Pocisk i bomby na terenie jeziorek

  • 28.04.2020, 11:10 (aktualizacja 28.04.2020, 11:23)
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Pocisk i bomby na terenie jeziorek
Pocisk artyleryjski i bomby lotnicze to pozostałości z czasów II wojny światowej, które zostały w minioną niedzielę odnalezione na terenie międzyrzeckich jeziorek. Niewybuchy zostały zneutralizowane przez patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, wcześniej saperzy odnaleźli na tym terenie inne niebezpieczne pamiątki z przeszłości.

W niedzielę, 26 kwietnia, dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim został powiadomiony, że w rejonie ul. Zahajkowskiej w Międzyrzecu Podlaskim, na terenie międzyrzeckich jeziorek znalezione zostały przedmioty, przypominające niewybuchy. Prawdopodobnie odsłonił je opadający poziom wody w zbiorniku. Na miejsce udali się policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Saperzy, sprawdzając pobliski teren znaleźli też inne niewybuchy.  Łącznie zabezpieczyli pocisk artyleryjski oraz 7 bomb lotniczych.

- Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych - mówi podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe