Biała Podlaska: WORD wznawia egzaminy na prawo jazdy

  • 29.04.2020, 21:00
  • (pc)
Biała Podlaska: WORD wznawia egzaminy na prawo jazdy WORD w Białej Podlaskiej
Bialski WORD wznawia egzaminy teoretyczne oraz praktyczne na prawo jazdy. Wszystko ma się jednak odbywać zgodnie z nowymi standardami sanitarnymi oraz zaleceniami ochrony przeciwepidemicznej.

Od dnia 4 maja Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej uruchamia po przerwie, związanej z epidemią koronawirusa, egzaminy praktyczne na kategorie prawa jazdy  A, A1, A2, AM, B+E, C, C+E, T oraz D. Również od poniedziałku, 4 maja, uruchamia egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy

Od 30 kwietnia możliwe będą zapisy na egzamin teoretyczny na wszystkie kategorie prawa jazdy oraz na egzamin praktyczny  kat. prawa jazdy  A, A1, A2, AM, B+E, C, C+E, T oraz D będą możliwe przez internet oraz telefonicznie: Biała Podlaska, tel. 83 342 58 20, Łuków, tel. 25 631 04 13.

Od 4 maja będą możliwe zapisy stacjonarne na egzaminy zarówno w siedzibach WORD w Białej Podlaskiej oraz w OT Łuków.

O terminie wznowienia zapisów oraz przeprowadzania egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B poinformujemy 6 maja 2020 roku.

- W związku z zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, chcąc zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej wprowadza zasady stosowane na terenie ośrodka w Białej Podlaskiej oraz w oddziale w Łukowie, które będą obowiązywały do odwołania - informują władze WORD w Białej Podlaskiej.

Nowe zasady to:

1. Osoby zakażone Sars-Cov-2, objęte kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub mające objawy chorobowe np. gorączka, kaszel, katar, duszności – NIE MOGĄ wejść na teren WORD. Egzaminy dla takich osób nie będą przeprowadzane w tym czasie. W takich sytuacjach prosimy o uprzedni telefoniczny lub mailowy kontakt z Biurem Obsługi Klienta, odpowiednio w Białej Podlaskiej, tel. 83 342 58 20 , [email protected] oraz Łukowie, tel. 25 631 04 13 , [email protected]

2. Na terenie Ośrodka mogą przebywać wyłącznie osoby przystępujące w danym dniu do egzaminu lub szkolenia – bez osób towarzyszących – nie wcześniej niż 15 minut przed wyznaczoną godziną.

3. Bezpośrednio przed wejściem do budynku WORD należy dokładnie zdezynfekować dłonie – dozownik z odpowiednim płynem znajduję się przed głównym wejściem do budynku.

4. Osoby przystępujące do egzaminu lub szkolenia zobowiązane są do noszenia zarówno w budynku jak i w pojeździe egzaminacyjnym maseczki zasłaniającej dokładnie usta i nos – należy użyć nowej maseczki jednorazowej samodzielnie zakupionej. Ze względu na specyfikę egzaminu lub szkolenia nie można wykorzystywać do tego celu elementów garderoby (np. chust, szalików). Dla Państwa bezpieczeństwa zalecamy również użycie rękawiczek jednorazowych (np. lateksowych lub nitrylowych).

5. W uzasadnionych przypadkach przed rozpoczęciem egzaminu lub szkolenia osobom zdającym, w sposób bezkontaktowy, zostanie dokonany pomiar temperatury ciała. Osoby z podwyższoną temperaturą nie zostaną dopuszczone do egzaminu lub szkolenia.

6. WORD Biała Podlaska nie udostępnia kasków ochronnych na czas egzaminu praktycznego kategorii AM, A1, A2 i A. Aby przystąpić do egzaminu należy posiadać własny kask z odpowiednim atestem oraz słuchawki z mikrofonem, jakie zwykle są dołączane do telefonów komórkowych.

7. W poczekalni może przebywać jednocześnie nie więcej niż 10 osób w WORD Biała Podlaska i nie więcej niż 5 osób w OT Łuków.

8. W trakcie przebywania na terenie Ośrodka należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu od innych osób – nie mniej niż 2 metry.

9. Zapisy na egzamin odbywają się głównie w formie telefonicznej lub za pomocą strony internetowej www.wordbp.pl

10. Egzaminy teoretyczne w WORD Biała Podlaska na wszystkie kategorie prawa jazdy odbywać się będą dla maksymalnie 4 osób jednocześnie, a w OT Łuków dla maksymalnie 3 osób jednocześnie.

11. Po zakończeniu egzaminu lub szkolenia należy niezwłoczne opuścić teren WORD.

12. W szkoleniach i kursach organizowanych w sali wykładowej WORD Biała Podlaska może uczestniczyć jednocześnie do 10 osób. W sali w WORD Łuków do 5 osób.

13. Wstęp – pomimo zakazu określonego w pkt.1- na teren WORD osoby zakażonej chorobą zakaźną COVID-19 może powodować narażenie na zakażenie innych osób i jej odpowiedzialność karną przewidzianą w przepisie art. 161 §3 k.k. zagrożoną karą od 1 roku do lat 10 pozbawienia wolności.

14. Każda osoba przebywająca na terenie WORD przystępująca w danym dniu do egzaminu, kursu lub szkolenia składa bezpośrednio po przyjściu pisemne oświadczenie o treści „Oświadczam, że zapoznał- /-am /-em się i akceptuję >Zasady organizowania i przeprowadzania egzaminów państwowych oraz kursów i szkoleń w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej< oraz nie jestem objęt-/-a/-y kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i nie posiadam objawów chorobowych koronawirusa Sars-Cov-2 takich jak: gorączka, kaszel, katar, duszności”.

15. Po każdym egzaminie lub szkoleniu pojazdy egzaminacyjne i sala szkoleniowa
są dezynfekowane.


Pełna treść zarządzenia dostępna na stronie www.wordbp.pl

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe