Radzyń Podlaski: Maseczki – towar deficytowy

  • 02.05.2020, 11:25
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Maseczki – towar deficytowy
Miasto rozpoczęło akcję przekazywania maseczek wszystkim chętnym mieszkańcom. Pierwszego dnia wydano ich 1,5 tysiąca. Chętnych jest wielu, a miasto zapowiada identyfikację odbiorców. Po osłony twarzy mają się zgłaszać tylko mieszkańcy Radzynia.

Od 23 kwietnia w Radzyniu Podlaskim rozpoczęło się rozdawanie maseczek ochronnych mieszkańcom. Pierwszego dnia wyznaczono dwa punkty, do których radzynianie mogli się zgłaszać, by osłony odebrać. Można to było zrobić w kasie urzędu miasta i siedzibie radzyńskiego środka Kultury. - Niestety, ze względu na bardzo duże zainteresowanie akcją, a także paraliż pracy kasy urzędu miasta spowodowały, że od godziny 10.00 maseczki były wydawane tylko w ROK i tak już zostanie – mówi Robert Mazurek, dyrektor ośrodka kultury.  - Każdy, kto się do nas zgłosił, mógł odebrać dwie maseczki. Do godziny 16.00 wydaliśmy ich ponad 1,5 tysiąca.

Teraz maski są dystrybuowane przez ROK w godzinach od 8.00 do 16.00, Z tym, że każdy, kto zechce osłonę od miasta otrzymać, musi pamiętać, że do punktu odbioru musi przyjść z dowodem osobistym. – Okazało się, że w pierwszych dniach przekazywania maseczek, zgłaszały się po nie osoby z powiatu radzyńskiego – wyjaśnia Karol Niewęgłowski z radzyńskiego magistratu. – Obecnie należy też pokwitować ich odbiór.

Maseczek ma nie zabraknąć. - Miasto zakupiło kolejne 4 tysiące masek i deklaruję, że jeżeli będzie tylko potrzeba zakupy będą kontynuowane - mówi Jerzy Rębek, burmistrz Radzynia.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe