Gmina Zalesie: Uczniowie wsparli domowy szpital

  • 04.05.2020, 00:01
  • Paulina Chodyka
Gmina Zalesie: Uczniowie wsparli domowy szpital
Wolontariusze z grona uczniów szkoły podstawowej w Zalesiu zaangażowali się w niesienie pomocy innym w tych trudnych czasach. Swoim działaniem wsparli podopiecznych Domowego Szpitala w Białej Podlaskiej.

Z każdego zakątka naszego regionu dochodzą słuchy, jak w dobie epidemii i tego trudnego dla nas wszystkich czasu, potrafią się zjednoczyć mieszkańcy. Tym razem w związku z wystąpieniem ograniczeń spowodowanych obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju oraz zakazem odwiedzin pacjentów w szpitalach i ośrodkach opieki, Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, działające przy Szkole Podstawowej im. „Polski Niepodległej” w Zalesiu, przekazało podopiecznym Domowego Szpitala w Białej Podlaskiej najpotrzebniejsze środki higieniczne: żele pod prysznic, płyny do kąpieli, oliwki, chusteczki nawilżające oraz mnóstwo słodkości.

- Czas, który obecnie przeżywamy, czas trwania epidemii koronawirusa jest dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem. To czas niepewności, zmian oraz lęku o siebie i innych. Ta chwila w wyjątkowy sposób motywuje do niesienia pomocy potrzebującym – podkreśla Agata Dawidek, opiekun koła „Pomocna Dłoń.” – Dziękujemy wszystkim rodzinom, które włączyły się w tą wspaniałą akcję. Dziękujemy za ich dobroć, bezinteresowność oraz wspaniałą postawę i chęć pomocy – dodaje. Słowa uznania z kolei kieruje w stronę dyrekcji i pracowników Domowego Szpitala, doceniając ich pracę, którą na co dzień wykonują z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe