Biała Podlaska: Kiedy miasto uruchomi przedszkola i żłobki?

  • 06.05.2020, 10:58
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Kiedy miasto uruchomi przedszkola i żłobki?
Rząd dał możliwość otwierania przedszkoli i żłobków. Od 6 maja samorządy mogą otwierać podległe sobie placówki, organizując ich prace tak, by zapewnić bezpieczeństwo sanitarne. Magistrat bialski konsultuje możliwość uruchomienia placówek i terminu ich otwarcia z ich dyrektorami. - O konkretnych terminach rodzice zostaną powiadomieni z należytym wyprzedzeniem – zapewnia Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu.

29 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od środy, 6 maja przedszkola i żłobki mogą rozpocząć funkcjonowanie. Jak poinformowało na swojej stronie internetowej ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej: „Ostateczna decyzja w kwestii otwarcia danej placówki należeć będzie do organu założycielskiego we współpracy z pracownikami powiatowych służb sanitarnych, po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w regionie. Otwarte mogą być tylko instytucje, w których zapewniono realizację wytycznych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej."

Z ostatnim dniem kwietnia, dzień po ogłoszeniu przez premiera możliwości otwierania przedszkoli i żłobków, władze Białej Podlaskiej nie określiły jednoznacznie, czy z takiej możliwości samorząd skorzysta już 6 maja. - W chwili obecnej prezydent wspólnie z dyrektorami placówek analizuje sytuację i terminy uruchomienia placówek. Są one uzależnione od szczegółowych przepisów dotyczących otwarcia placówek oraz rozstrzygnięć ustawowych w zakresie przyznawania dodatkowego zasiłku opiekuńczego na dziecko do lat 8 – wyjaśnia rzecznik magistratu, Gabriela Kuc – Stefaniuk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 maja

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe