Gmina Biała Podlaska: Maseczki trafiły do mieszkańców

  • 08.05.2020, 08:06
  • (pc)
Gmina Biała Podlaska: Maseczki trafiły do mieszkańców
Sołtysi, radni, druhowie OSP rozwożą maseczki ochronne dla mieszkańców. Dodatkowo do 170 najbardziej potrzebujących rodzin trafiło łącznie ponad trzy tony żywności. To efekt walki bialskiego samorządu z epidemią koronawirusa.

W pierwszej kolejności maseczki, wykonane m.in. przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury trafiło do najstarszych mieszkańców gminy Biała Podlaska. W akcję zaangażowali się sołtysi, gminni radni oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Finalnie do każdego gospodarstwa na terenie gminy mają trafić po dwie maseczki. Cały czas można dołączać do akcji szycia maseczek. Wystarczy skontaktować się GOK w Białej Podlaskiej.

W ostatnich dniach trwała też akcja rozwożenia żywności, którą przeprowadzili wspólnie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz strażacy z OSP KSRG Sławacinek Stary. Do 170 rodzin z terenu bialskiej gminy trafiło w sumie w ciągu dwóch dni ponad 3 tony produktów. Cały czas osoby, które potrzebują pomocy właśnie w zakupach mogą zgłaszać to pod nr. telefonu 661 464 648 bądź przez fanpage gminy lub OSP Sławacinek Stary na Facebooku.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe