Gmina Drelów: Drelowska scena z nowym sprzętem

  • 08.05.2020, 09:20
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Drelowska scena z nowym sprzętem
Gminne Centrum Kultury w Drelowie otrzymało ministerialne dofinansowanie. Już niedługo i to dosłownie miejscowa scena zyska więc nowy blask, gdyż wniosek dotyczył właśnie zakupu oświetlenia.

Ośrodek złożył wniosek pn. „Kameralna Scena Kultury” w ramach programu „Infrastruktura domów kultury”. Został on rozpatrzony pozytywnie i już niedługo scena w GCK zostanie zmodernizowana. Do tej pory brakowało tam przede wszystkim odpowiedniego oświetlenia i to było priorytetem. Fundusze pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Łącznie projekt ma kosztować 27 209 zł, z czego dotacja wyniosła 21 624 zł.

Na scenie zamontowane będą rampy z lampami dedykowanymi dla potrzeb sali wraz z kontrolerem, umożliwiającym ich zdalne sterowanie. Oprócz tego kupiona zostanie kurtyna sceniczna wraz z prowadnicą. - Mamy nadzieję, że nowy sprzęt oprócz uatrakcyjnienia widowisk pozwoli również na rozwijanie zainteresowań związanych z działalnością sceniczną i stworzy odpowiednie warunki do kształcenia w tym zakresie – podkreśla Michał Olesiejuk, dyrektor GCK w Drelowie.

GCK zostanie doposażone także w wytwornicę dymu oraz sprzęt nagłośnieniowy, odsłuchy czy mikrofony. W ramach projektu ośrodek nabędzie też: reflektory teatralne, światła typu head, światła LED PAR, kontroler DMX do sterowania oświetleniem, rampy, bezprzewodowe mikrofony nagłowne, mikrofony dynamiczne oraz pojemnościowe, statywy oraz zestawy przewodów i wykładzinę sceniczną. Mieszkańcy gminy z zaangażowaniem i profesjonalizmem podchodzą do wydarzeń kulturalnych. Działają tu nie tylko zespoły ludowe, ale też m.in. Grupa Teatralna „Tu i teraz”

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe