Gmina Czemierniki: Stadion będzie w czerwcu, ale za rok

  • 09.05.2020, 10:26
  • Joanna Danielewicz
Gmina Czemierniki: Stadion będzie w czerwcu, ale za rok
Stadion gminny miał być gotowy w czerwcu tego roku. Będzie gotowy w czerwcu, ale za rok. Gminie udało się pozyskać nowego wykonawcę, który zrealizuje inwestycję, której nie podołał pierwszy wyłoniony oferent.

Sztandarowa inwestycja gminy Czemierniki zdaje się mieć już najgorszy etap za sobą. Stadion gminny miał otworzyć się w swojej zrewitalizowanej odsłonie w czerwcu tego roku. Okazało się jednak, że warta ponad 3 mln zł inwestycja nie jest realizowana po myśli samorządu. W styczniu tego roku wójt Arkadiusz Filipek informował Słowo Podlasia:

- Do tej pory wykonawca zrealizował może 20 procent prac, które miał wykonać do tego momentu. Można śmiało powiedzieć, że na stadionie nie dzieje się nic. Jesteśmy przekonani, ze terminów nie uda się dotrzymać i jesteśmy na etapie negocjowania z urzędem marszałkowskim wydłużenia terminu realizacji modernizacji stadionu.

Gmina zaplanowała wydać na przedsięwzięcie 3.4 mln złotych. Ponad 2 mln otrzymała w ramach dofinansowania z działania 13.4, które finansuje rewitalizację obszarów wiejskich. W kwietniu ubiegłego roku wyłoniono wykonawcę przedsięwzięcia, firmę z Warszawy, która zaoferowała wykonanie prac za 3 mln 098 tys. zł. Już na jesieni ubiegłego roku władze gminy zdały sobie jednak sprawę z tego, że prace na stadionie nie biegną zgodnie z harmonogramem. Gmina podjęła kroki, by zerwać umowę z opieszałym wykonawcą. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 maja

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe