Biała Podlaska: Ważna jest każda kropla krwi

  • 11.05.2020, 13:12
  • (pc)
Biała Podlaska: Ważna jest każda kropla krwi
Studenci Państwowej Szkoły Wyższej jak co roku włączają się w ogólnopolską akcję pod nazwą "Wampiriada". Każdy chętny będzie mógł oddać krew, która tak często może uratować drugiemu człowiekowi życie.

"Wampiriada" to studencka kampania honorowego krwiodawstwa organizowana w środowisku akademickim przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Zbiórki krwi są organizowane najczęściej w ośrodkach akademickich. Często towarzyszą im też akcje zapisywania się do bazy dawców szpiku kostnego.

Misją "Wampiriady" jest rozpowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa, zdrowego trybu życia, a także zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat dawstwa szpiku kostnego. Jak co roku do ogólnopolskiej inicjatywy dołącza Zakład Ratownictwa Medycznego oraz Studenckie Koło Naukowe „eRka” Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

W tym roku wydarzenie odbędzie się 13 maja w godzinach 9.00-13.00  w Oddziale Terenowym RCKiK w Białej Podlaskiej. Należy podkreślić, że honorowe oddawanie krwi wpisuje się w działania związane z walką z koronawirusem, a centra krwiodawstwa stosują procedury, zapewniające osobom oddającym krew maksimum komfortu. Dbają również o ich bezpieczeństwo.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe