Gmina Drelów: Będzie nowy asfalt na powiatowej trasie

  • 14.05.2020, 08:20
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Będzie nowy asfalt na powiatowej trasie
Ruszyły prace remontowe na ostatnim odcinku drogi łączącej Rogoźnicę z Żerocinem. Nowa nawierzchnia i wyrównane pobocza to główne wytyczne trzeciego etapu inwestycji powiatu bialskiego na terenie gminy.

Realizację zamówienia powiatu na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową Wólka Plebańska-Witoroż-Zahajki do krańca miejscowości w kierunku Szach wykonawca rozpoczął w pierwszych dniach kwietnia. Prace obejmują: roboty przygotowawcze, wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego, warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, roboty wykończeniowe oraz wykonanie i uzupełnienie poboczy. 

Na ten cel przeznaczono 319 600,00 zł, przy czym oferta przetargowa firmy wykonującej remont opiewa na kwotę 231 765,53 zł. - Zadanie realizujemy wspólnie z gminą Drelów, są to wspólne środki obu samorządów - podkreśla starosta bialski Mariusz Filipiuk.

To kolejny etap remontowy bardzo uczęszczanej drogi powiatowej, który jak zawsze wspierany udziałem finansowym. - dodaje wójt Drelowa Piotr Kazimierski. - Jestem bardzo zadowolony i dziękuję staroście w imieniu mieszkańców Żerocina, jak i innych użytkowników, czyli mieszkańców Zahajek, Drelowa czy Witoroża, którzy korzystają głównie z tej drogi.

Wykonawca realizuje również drugą część zadania publicznego pn. "Remont istniejących nawierzchni dróg powiatowych w podziale na dwie części" polegającą na remoncie drogi powiatowej Szóstka-Wólka Łózecka-Ostrówki. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 293 718,54 zł. Zakończenie realizacji obu części inwestycji planowane jest 31 lipca tego roku. 

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe