Powiat parczewski: Tracą wpływy przez zarazę

  • 14.05.2020, 07:31
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Tracą wpływy przez zarazę
Nasze samorządy coraz dotkliwiej odczuwają skutki trwającej już dwa miesiące pandemii. Niektórzy wójtowie już analizują wydatki i zastanawiają się z czego zrezygnować, aby na koniec roku wystarczyło pieniędzy na podstawowe potrzeby i wynagrodzenia dla pracowników.

Wpływy z podatków PIT oraz CIT są jednym z głównych źródeł dochodów samorządu. Jak wygląda sytuacja w samorządach powiatu parczewskiego? Różnie. 

- Do 9 kwietnia nie mieliśmy znaczącej różnicy porównując rok do roku. Wpływy z CIT też były na dobrym poziomie. Co będzie dalej, to trudno powiedzieć. Dopiero w czerwcu bądź lipcu będziemy wiedzieli, czy dzieje się coś niedobrego – tłumaczy burmistrz Parczewa Paweł Kędracki

Skutki pandemii odczuły już władze gminy Sosnowicy. Nie dość, że w ramach subwencji oświatowej otrzymają o 20 tys. zł mniej niż w ubiegłym roku, to w ramach PIT oraz CIT tylko za marzec uzyskały wpływy mniejsze o 50 proc. w stosunku do ubiegłego roku. - Z analiz wynika, że kolejne miesiące będą jeszcze gorsze. Na koniec roku będzie nam brakowało przynajmniej 500 tys. zł. Szybko musimy podjąć działania oszczędnościowe. Inwestycje, które są w trakcie dokończymy, ale wszystkie które miały się rozpocząć odkładamy w czasie – wyjaśnia wójt Sławomir Czubacki. (...)

Cały artykuł do przeczytania w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 maja

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe