Powiat parczewski: Bezrobotnych coraz więcej

  • 17.05.2020, 09:39
  • (TWA)
Powiat parczewski: Bezrobotnych coraz więcej
Rośnie liczba osób bezrobotnych. Na szczęście nie jest to drastyczny skok. Przez pierwsze dwa miesiące epidemii COVID-19 nie odnotowano także zwolnień grupowych.

Pod koniec kwietnia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Parczewie było zarejestrowanych około 1020 osób, które nie miały zatrudnienia. To niewiele więcej w porównaniu z danymi z końca lutego, kiedy bez pracy pozostawało 1008 mieszkańców powiatu. Każdego miesiąca zgłasza się kilkadziesiąt osób.

- 165 osób zarejestrowało się w styczniu, a kolejnych 85 w lutym. W marcu i w kwietniu także spore grupy. Na dzisiaj mamy 24 osoby w trakcie rejestracji. Tego jednak nie widać w ogólnych statystykach, bo jedni się rejestrują a inni wyrejestrowują, bo znaleźli zatrudnienie. Tylko w styczniu i lutym wykreśliliśmy około 200 osób. Równie sporo w marcu i kwietniu - mówi Władysław Rosłoń, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Parczewie.

Zdaniem szefa PUP, dopiero na koniec maja będzie faktycznie wiadomo, jak epidemia koronawirusa wpłynęła na miejscowe firmy oraz zatrudnienie. 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe