Łosice: Boją się wirusa i nie chcą puszczać dzieci do przedszkola

  • 18.05.2020, 07:12
  • Joanna Gąska
Łosice: Boją się wirusa i nie chcą puszczać dzieci do przedszkola
Przedszkola na terenie miasta i gminy wznowią swą działalność najwcześniej po 18 maja. Samorząd nie wyklucza też otwarcia tylko jednej placówki, do której skierowane zostaną wszystkie zgłoszone dzieci. Stanie się tak w przypadku, kiedy wymagających opieki przedszkolaków będzie mniej niż 24.

Jak już informowaliśmy, dyrektorzy przedszkoli w zeszłym tygodniu zbierali informacje dotyczące potrzeby objęcia opieką dzieci, których rodzice pracują. Od deklaracji rodziców uzależniona miała być decyzja o otwarciu placówek na terenie miasta i gminy. Na razie, mimo przygotowania przedszkoli do pracy w nowym reżimie sanitarnym nie było zbyt wielu chętnych do posłania tam dzieci. Jedynie rodzice trojga przedszkolaków zadeklarowali, że na czas kiedy idą do pracy potrzebują pozostawić dzieci pod opieką. 

Wyniki konsultacji wskazują, że rodzicie boją się posyłać dzieci do placówek w dobie epidemii. W związku z czym, dyrektorzy przedszkoli zwrócili się do burmistrza z wnioskiem o zawieszenie zajęć do 18 maja. - Ten dodatkowy tydzień jest czasem dla wszystkich rodziców na analizę sytuacji i podjęcie decyzji o ewentualnym uczęszczaniu dziecka do przedszkola. Rozumiem, że są sytuacje kiedy rodzice są zmuszeni, pomimo obaw, do skorzystania z opieki przedszkolnej. Dlatego pragnę podkreślić, że przedszkola są w gotowości na przyjęcie dzieci - informuje burmistrz, Mariusz Kucewicz.

Póki co, burmistrz w porozumieniu z dyrektorami placówek podjął również decyzję, o wznowieniu opieki jedynie w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Łosicach. Będzie tak w przypadku małej liczby zgłoszeń, czyli poniżej 24 dzieci. W takiej sytuacji to właśnie tam zostaną skierowane wszystkie zgłoszone przedszkolaki. 

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe