Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie

  • 18.05.2020, 18:10
  • (pc)
Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie
W Białej Podlaskiej oraz powiatach bialskim, radzyńskim, parczewskim i łosickim nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W województwie lubelskim potwierdzono dziś 7 nowych przypadków. W całej Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 18 885 przypadków, do tej pory zmarło 936 osób.

W Białej Podlaskiej i powiecie bialskim nie ma nowych przypadków zakażenia, a w kwarantannie przebywa tutaj 216 osób (wczoraj 237).  W ciągu ostatniej doby pojawiła się tutaj jedna nowa osoba hospitalizowana w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

W powiecie parczewskim także nie ma nowych przypadków zakażenia. Kwarantanną objęte są tu 63 osoby (wczoraj 74).

W powiecie radzyńskim nie ma nowych przypadków zakażenia, a w kwarantannie przebywają tu 54 osoby (wczoraj 66).

W powiecie łosickim nie potwierdzono nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a kwarantanną objętych jest tu 58 osób (wczoraj 53). 

Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki, na dzień 18 maja na terenie województwa lubelskiego:

liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 86 (15)

liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie –  3630

liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 666

Do dnia 18 maja na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 408 przypadków (dziś 7 nowych przypadków potwierdzonych: 2 osoby z Zamościa i 5 z powiatu łęczyńskiego) zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano  287 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 18 885 osób, z czego 936 zmarło.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe