Biała Podlaska: Nietrzeźwa policjantka dachowała w rowie

  • 19.05.2020, 09:24 (aktualizacja 19.05.2020, 09:50)
  • Marcin Kozarski
Biała Podlaska: Nietrzeźwa policjantka dachowała w rowie W ubiegłym roku 33-letnia funkcjonariuszka służby ruchu drogowego wjechała w uliczną latarnię na al. Solidarności.
33-letnia funkcjonariuszka służby ruchu drogowego, która w ubiegłym roku wjechała w uliczną latarnię i uciekła z miejsca zdarzenia, tym razem zderzyła się z drzewem. Kierowane przez nią auto zjechało z szosy do przydrożnego rowu, gdzie dachowało. Z uwagi na oczywistość popełnienia czynu o znamionach przestępstwa została już zwolniona ze służby.

Do pierwszego zdarzenia doszło 22 października 2019 r., na al. Solidarności w Białej Podlaskiej. Tego samego dnia zastępca komendanta głównego policji wspólnie z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz komendantem wojewódzkim oddawali do użytku nowy komisariat w Wisznicach. Zamknięty pojazd pozostawiono na poboczu a kierowca zniknął. Po jakimś czasie policjantka zjawiła się na międzyrzeckim komisariacie, w towarzystwie jednego z oficerów Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, gdzie poddała się badaniom trzeźwości. 

Pierwszy wynik nie wykazał zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, jednak drugi pomiar pokazał 0,29 mg. Pobrano od niej także krew do badań. - W tej sprawie nie usłyszała jeszcze zarzutów - mówi prokurator Agnieszka Kępka, rzecznik prowadzącej postępowanie Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Ukarano ją jednak naganą za naruszenie zasad etyki zawodowej, wszczęto także postępowanie administracyjne celem zwolnienia ze służby. Zostało ono jednak zawieszone, ze względu na trwające śledztwo prokuratury.  

W efekcie wróciła do pracy. Nie na długo.

Nocą 28 kwietnia tego roku, w czasie wolnym od służby wzięła bowiem udział w kolejnej kolizji. Tym razem na bialskiej obwodnicy. - Kierowane przez nią auto zjechało z drogi do rowu, gdzie dachowało i uderzyło w drzewo. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 33-latki przeprowadzone bezpośrednio na miejscu zdarzenia wykazało, że znajduje się ona w stanie nietrzeźwości – relacjonuje podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 maja

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Znamy się
Znamy się 25.05.2020, 22:39
Od października nie postawiono zarzutów a teraz nie podano ile miała promili ...Dobrze kryje ja nasza bialska skorumpowana "milicja tak wyglądają działania naszej policji."
Obywatel
Obywatel 24.05.2020, 16:27
Są równi i równiejsi nagana to kara dla niej więc proszę powiedzieć ilu obywateli ukarano naganą ?
Kpina !
Tyle szczęścia że nikogo nie zabiła !
Gswrył
Gswrył 24.05.2020, 14:50
Bogdan w Kraśnej urządza biby akocholowe i iest git Oni myślą że są nieśmiertelny!
BIG
BIG 23.05.2020, 07:30
Pracowała w lotnej Dajcie spokój film Drogówka to jednak nie komedia ale real
S
S 19.05.2020, 16:10
Widac co sie dzieje w policji. Film drogowka nie jest przesadzony
mhm
mhm 19.05.2020, 11:32
https://www.slowopodlasia.pl/w…
tak tylko zostawie

Pozostałe