Biała Podlaska: Przedsięwzięcie za ponad 20 mln zł

  • 19.05.2020, 10:17 (aktualizacja 22.05.2020, 09:16)
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Przedsięwzięcie za ponad 20 mln zł
Rewitalizacja zdegradowanych terenów miejskich w Białej Podlaskiej to inwestycja za 21 mln zł. W ubiegłym tygodniu marszałek województwa podpisał umowę, na mocy której miasto otrzyma 19 mln zł, by przedsięwzięcie zrealizować. Nowy blask zyskają tzw. „babski rynek”, teren przy C.H. Sas, czy budynek przy ul. Krótkiej.

Pieniądze, które trafią do miejskiej kasy przekazywane są samorządom w postępowaniu pozakonkursowym, w ramach programu 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich w ramach RPO WL. – Miasto zrealizuje projekt „Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych”. To rekordowe dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej dla Białej Podlaskiej, które wynosi 19,5 mln zł. W tej dotacji 17,5 mln zł to wsparcie UE a 2 mln zł pochodzi z budżetu państwa – wylicza Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu.

Czego możemy się spodziewać po rewitalizacji? Miasto zapisało w niej takie przedsięwzięcia jak: modernizacja „babskiego rynku”, rewitalizacja budynku przy Kolejowej 21, gdzie powstanie Rodzinny Dom Dziecka, oraz budynku przy Krótkiej 1. Zmodernizowany zostanie plac przy C.H. Sas, a na osiedlu Za Torami przy ul. Kruczej zostanie zagospodarowany teren pod rekreację. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 maja

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Abc
Abc 20.05.2020, 16:56
Najlepiej niech od razu znajomym oddadza, po co ta ściema, wszystko zawyzone 3 krotnie, uje złamane
Alfabet
Alfabet 20.05.2020, 12:16
Przy sasie miało powstać prz
edszkole i co?
Trele morele

Pozostałe