Powiat bialski: Zakład leczniczy za miesiąc przyjmie pacjentów

  • 20.05.2020, 11:15 (aktualizacja 20.05.2020, 11:18)
  • Paulina Chodyka
Powiat bialski: Zakład leczniczy za miesiąc przyjmie pacjentów
Dobiegają końca  prace modernizacyjne budynku po dawnej szkole w Łózkach. W ramach jednej z największych inwestycji międzyrzeckiego szpitala powstaje tam Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, dostosowany do przyjęcia prawie 90 pacjentów. Pierwsi pojawią się tam już w czerwcu.

Przypomnijmy, że budowa ZOL to jedna z największych inwestycji w ostatnich latach prowadzona przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim. Projekt o nazwie „Wzrost efektywności i dostępności świadczeń zdrowotnych udzielanych przez SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim poprzez doposażenie Zakładu i utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łózkach” wart jest ponad 11,6 miliona złotych, a 7,6 miliona to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

- Prace są już na ukończeniu. Obecnie trwa wyposażanie placówki, został rozstrzygnięty przetarg na dostawę mebli i sprzętu. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, nie mamy żadnych opóźnień, a więc tak jak zapowiadaliśmy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Łózkach ruszy w czerwcu, dokładnie 19 czerwca. Pandemia koronawirusa na szczęście w żaden sposób nie zagroziła harmonogramowi prac - informuje starosta bialski, Mariusz Filipiuk. 

W maju ubiegłego roku ruszyły prace remontowe budynku po dawnej szkole. Nowa placówka w Łózkach będzie dostosowana do przyjęcia 87 pacjentów. Do budynku zostało dobudowane piętro, a ośrodek będzie wyposażony w najnowszy sprzęt. Zagospodarowany zostanie także teren wokół budynku o powierzchni 70 arów. - Projekt obejmuje nie tylko budowę ZOL, ale także doposażenie szpitala. Wartość projektu to ponad 11,6 mln złotych, z czego 10,5 mln pochłoną prace remontowe oraz sprzęt dla ZOL-u, zaś reszta pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla oddziałów szpitalnych m.in. laparoskopu, zestawu endoskopowego czy dwóch ultrasonografów oraz wyposażenie pracowni prób wysiłkowych – mówił kilka miesięcy temu dyrektor SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim, Wiesław Zaniewicz. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 maja

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe