Gmina Dębowa Kłoda: Śmieci zasypią i zasadzą drzewa

  • 20.05.2020, 11:23
  • Tomasz Wachulski
Gmina Dębowa Kłoda: Śmieci zasypią i zasadzą drzewa
Składowisko odpadów w Lubiczynie przestanie straszyć. Firma, która wygrała przetarg ma trzy lata, aby je zrekultywować. To jednak nie kończy problemu. Jeszcze przez kilkadziesiąt lat gleba będzie monitorowana, aby mień pewność, że nie zachodzą w niej niepokojące zmiany.

Składowisko w Lubiczynie powstało w 2003 roku. Jego powierzchnia to 3,60 ha, natomiast niecka została utworzona na powierzchni około 1 ha. Śmieci zwożone były tam nawet z ościennych gmin. Przez 10 lat mogły tam trafić setki tysięcy ton przeróżnych odpadów. W związku ze zmianą przepisów, od 1 stycznia 2014 r. tego typu obiekty zostały jednak zamknięte. Wdrożono obowiązek segregacji odpadów, najpierw na frakcję suchą i mokrą. Od lipca będzie obowiązywał podział na co najmniej cztery frakcje.

- Wszystkie odpady komunalne z terenu gminy są odbierane przez wykonawcę wyłonionego w drodze postępowania przetargowego i zagospodarowywane zgodnie z przepisami. Odpady wielkogabarytowe mieszkańcy mogą oddać w wyznaczonych dniach, zgodnie z harmonogramem odbioru lub dostarczyć do Punktu Selektywnego Zagospodarowania Odpadów Komunalnych – informuje Marek Szewczyk, kierownik referatu gospodarki komunalnej, inwestycji, planowania przestrzennego oraz ochrony środowiska i promocji w urzędzie gminy w Dębowej Kłodzie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 maja

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe