Biała Podlaska: Pomóżmy małej Nadii pokonać chorobę!

  • 21.05.2020, 09:51
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Pomóżmy małej Nadii pokonać chorobę!
Nadia Szarek potrzebuje pomocy. Mimo, iż przeszła pomyślnie operację w Stanach Zjednoczonych, prostującą jej powykrzywiany kręgosłup, to niezbędne są kolejne zabiegi w Nowym Jorku. Ich koszt to 4 mln zł. Trwa zbiórka pieniędzy na portalu siepomaga.pl. Brakuje już tak niewiele. Dotychczas udało się zebrać 3 mln 247 tys. zł. Od pozostałej kwoty zależy dalsze życie dziewczynki.

Czytelnicy „Słowa Podlasia” już wcześniej pomagali Nadii, której rodzice pochodzą z Białej Podlaskiej. Dzięki ludziom o dobrych sercach Nadia nie tylko przeszła operację kręgosłupa, ale też wydłużania nogi. Było to niezbędne, gdyż jedna z kończyn była krótsza o 5 cm, przez co kręgosłup nie miał stabilności. Teraz dzięki operacji i wielomiesięcznej rehabilitacji Nadia może wreszcie założyć identyczne buciki, z czego bardzo się cieszy. W poprzednich latach skazana była ortopedyczne obuwie.

- Nadia ćwiczyła niemal codziennie znosząc ból. Jednak, córka ma w sobie wiele samozaparcia i jedno wielkie marzenie: funkcjonować jak inne, zdrowe dzieci – mówi Patrycja Szarek mama dziewczynki. – Bardzo się cieszyła, że ma w końcu zwyczajne buty, które noszą jej koleżanki. Jest nimi zachwycona i nie może się nadziwić, że nosi ładne, kolorowe trampki – dodaje wzruszona mama Nadii.

Obecnie prof. Lenke, lekarz prowadzący z Nowego Jorku przewiduje, iż jego pacjentka będzie potrzebować jeszcze czterech operacji, w różnych odstępach czasu. Będzie to zależne od tego, jak szybko dziewczynka będzie rosła. Pierwszy termin został wyznaczony na czerwiec, ale z powodu pandemii koronawirusa zabieg został zawieszony. – Prof. Lenke zapewnił, że postara się aby szpital uznał operację za bardzo pilną, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zależy to od tego, czy Nadia w najbliższym czasie urośnie czy nie – tłumaczy mama dziewczynki. Zaznacza też, że mimo cierpienia, jakie musiała do tej pory znosić jej córeczka, Nadia się nie poddaje. – Kiedy płaczemy w poduszkę, Nadia mówi, byśmy się nie załamywali. Dodaje też, pełna wiary: zobaczycie, znajdą się ludzie, którzy nam pomogą! Wszystko dobrze się skończy! Dzięki jej postawie my też mamy siłę, by walczyć, ale też miewamy chwile zwątpienia, szczególnie kiedy widzimy ból córeczki. Nie jest lekko, ale cieszymy się, że znaleźliśmy lekarza, który jej pomaga. Obecnie są widoczne efekty terapii, a nie było tak, w przypadku pierwszych operacji, jakie odbywały się w Polsce – przyznaje mama Nadii.

Zbiórka:  https://www.siepomaga.pl/nadia

Odbiorca: Fundacja Siepomaga

Nr konta: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892

Tytułem: 21055 Nadia Szarek darowizna

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe