Łosice: Wybudują nową drogę i most

  • 21.05.2020, 10:22
  • Joanna Gąska
Łosice: Wybudują nową drogę i most
Prawie 4 mln zł pójdzie na budowę drogi gminnej w ciągu ulicy Myśliwskiej w kierunku ul. Parcele wraz z utworzeniem mostu na rzece Toczna. Pozwoli to odciążyć ruch w centrum miasta.

Miastu w realizacji przedsięwzięcia pomoże Sejmik Województwa Mazowieckiego w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa. Przedstawiono tam listę beneficjentów którym zostanie udzielona pomoc finansowa. Wśród wybranych podmiotów znajdują się Łosice ze swym projektem. Na ten cel samorząd Mazowsza planuje przeznaczyć 3 420 000 zł. Przy czym szacunkowy koszt inwestycji to około 4 mln złotych.

Budowa drogi to bez wątpienia jedna z ważniejszych inwestycji ostatnich lat. Przede wszystkim pozwoli odciążyć centrum miasta poprzez skierowanie części aut na drogę alternatywną dla poruszających się w kierunku Siedlce - Międzyrzec Podlaski oraz dla ruchu lokalnego. Obecnie ruch niestety skoncentrowany jest w obrębie głównej arterii miejskiej i ścisłym centrum.

Jednocześnie brakuje ogólnodostępnych tras pozwalających na ominięcie centrum bez nakładania dodatkowej drogi. Na razie możliwość taką daje jedynie przejazd przez wąską uliczkę przy ogródkach działkowych. Wyminiecie się tam dwóch pojazdów jest jednak niemożliwe. Ewentualnie można też wybrać trasę prowadzą przez okoliczne miejscowości, co wydłuża drogę o kilka lub kilkanaście kilometrów.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe