Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie

  • 21.05.2020, 19:00
  • (pc)
Koronawirus: Aktualna sytuacja w Białej Podlaskiej i regionie
W Białej Podlaskiej oraz powiatach bialskim, radzyńskim, parczewskim nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W łosickim potwierdzono dziś trzeci przypadek zakażenia SARS-CoV-2. Do tej pory w naszym regionie koronawirusa potwierdzono u 27 osób, z czego 20 wyzdrowiało, a 3 zmarły.

W Białej Podlaskiej i powiecie bialskim nie ma nowych przypadków zakażenia, a w kwarantannie przebywają tutaj 183 osoby (wczoraj 195).  W ciągu ostatniej doby pojawiła się tutaj jedna nowa osoba hospitalizowane w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

W powiecie parczewskim także nie ma nowych przypadków zakażenia. Kwarantanną objęte są tu 54 osoby (wczoraj 55).

W powiecie radzyńskim nie ma nowych przypadków zakażenia, a w kwarantannie przebywają tu 42 osoby (wczoraj 50).

W powiecie łosickim potwierdzono dziś jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem, a kwarantanną objętych jest tu 58 osób (wczoraj 57). Do tej pory potwierdzono więc tutaj trzy przypadki zakażenia, jedna osoba zmarła.

Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki, na dzień 21 maja na terenie województwa lubelskiego:

1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 68 (12)

2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie –  3467

3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 723

 

Dziś w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej  w Puławach zmarła, pochodząca z powiatu łukowskiego, 60-letnia pacjentka z infekcją COVID-19. Pacjentka została przyjęta do szpitala z szeregiem chorób współistniejących. 

Do dnia 21 maja na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 416 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 300 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 20 143 osoby, z czego 972 zmarły

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe