Powiat bialski: Niewielki wzrost bezrobocia w kwietniu

  • 22.05.2020, 08:18
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Powiat bialski: Niewielki wzrost bezrobocia w kwietniu
Na rynku pracy wzrosła liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej. Z danych na koniec kwietnia 2020 r. wynika, że w urzędzie zarejestrowanych było 6848 osób. To o 124 osoby więcej niż w poprzednim miesiącu.

Na koniec kwietnia prawo do zasiłku posiadało 908 osób. W marcu było ich 815. Z danych bialskiego PUP wynika, że liczba osób zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy wzrosła z 12 w marcu do 37 w kwietniu. Ciekawostką jest, że choć liczba bezrobotnych wzrosła w stosunku do poprzedniego miesiąca, to w marcu zarejestrowało się o 190 osób więcej niż w kwietniu. Sytuacja taka spowodowana jest tym, że w marcu wyrejestrowano 580 bezrobotnych, a w kwietniu tylko 238 w wyniku podjęcia pracy, rozpoczęcia działalności gospodarczej, osiągnięcia wieku emerytalnego czy rozpoczęcia stażu itp. 

Według danych, liczba bezrobotnych w styczniu 2020 r. wynosiła 6858, a w lutym 6752. Z tego wynika, że poziom bezrobocia w powiecie bialskim utrzymuje się na w miarę stałym poziomie.  

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe