Radzyń Podlaski: PCK zachęca do podnoszenia kompetencji

  • 22.05.2020, 08:25
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: PCK zachęca do podnoszenia kompetencji
Po raz kolejny Polski Czerwony Krzyż wychodzi z propozycja do młodych aktywnych mieszkańców Radzynia Podlaskiego i powiatu. Zaprasza zainteresowanych do udziału w projekcie „Aktywni na 100 lat”.

- Uczestnicy projektu rozwiną swoje umiejętności w obszarze działań prospołecznych, pracy metodą projektową, zarządzania budżetem do 2000 zł i ogólnych zdolności organizacyjnych. Projekt stworzony jest tak, że przypomina studia podyplomowe, które pozwalają młodzieży podnieść swoją wiedzę, kompetencję i uzyskać unijny certyfikat potwierdzający zdobyte kwalifikacje – informuje Anita Michaluk, koordynator projektu.

- Uczestnicy staną się członkami grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Grupa SIM PCK włącza się w akcje organizowane przez PCK, które nawiązują do takich obszarów jak pomoc innym, humanitaryzm, pierwsza pomoc, zdrowie fizyczne i psychiczne, integracja międzypokoleniowa, krwiodawstwo itp.

Ci, którzy w tego typu zajęciach brali już udział, nie kryją zadowolenia. - Nie żałuję decyzji o przystąpieniu do projektu. Poznałem wiele ciekawych osób i pogłębiłem swoje zainteresowania. Mogłem się też spełnić w pracy grupowej. Polecam wszystkim dołączenie do tego projektu –mówi Robert Rotari.

Podobne zdanie na temat projektu PCK ma Małgorzata Drozdek: - Wzięłam udział w projekcie „Aktywni na 100 lat”. To była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Ten projekt to wspaniała przygoda. Na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona i nie wiedziałam jak to wszystko będzie wyglądać. Jednak poprzez udział w szkoleniach z wspaniałymi ludźmi stałam się inną osobą, bardziej pewniejszą siebie oraz podejmującą się wyzwań.

Projekt adresowany jest do osób w wieku 15 -29 lat. Uczestnicy przechodzą szkolenia wstępne z wolontariatu, uczestniczą w warsztatach tematycznych m.in. z kompetencji międzykulturowych, społecznych, poznają techniki i narzędzia multimedialne czy zdobywają wiedzę o zdrowym stylu życia czy udzielaniu pierwszej pomocy. - W ramach projektów lokalnych każda grupa otrzymuje 2 tys. zł na ich realizację – dodaje Anita Michaluk. - Szkolenia kończą się uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego zdobytą wiedzę i umiejętności.

Zainteresowani mogą się zgłaszać do projektu do końca maja, pisząc na adres : [email protected], lub pisząc wiadomość na faceeboku na profilu ”Rekrutacja Aktywni na 100 lat!”

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe