Łosice: Przeniosły Jeżycjadę w świat wirtualny

  • 22.05.2020, 08:44
  • Joanna Gąska
Łosice: Przeniosły Jeżycjadę w świat wirtualny
Pomysłowe bibliotekarki zorganizowały wirtualną Jeżycjadę. Łosicką edycję imprezy zobaczyły tysiące ludzi, a wszystko dzięki pomysłowi przeniesienia akcji do Internetu. Panie online czytały historie wiecznie głodnej Genowefy.

Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady to projekt wydawnictwa Akapit Press, który od kilku lat integruje miłośników książek Małgorzaty Musierowicz. Wydarzenie co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem, nic więc dziwnego, że po raz kolejny Biblioteka Pedagogiczna postanowiła włączyć się w akcję.

Tegoroczna edycja była jednak całkowicie wyjątkowa. – W związku z obostrzeniami wynikającymi z trwającej epidemii COVID-19 nie mogłyśmy zaprosić miłośników Jeżycjady do naszej placówki, by wzorem lat ubiegłych zaproponować im prócz czytania fragmentów książek udział we wspólnych grach i zabawach - wyjaśnia kierowniczka biblioteki Anna Czerko

Sytuacja zmusiła bibliotekarzy do zmiany dotychczasowej formy zajęć. Dlatego zaproponowano czytelnikom możliwość wirtualnego świętowania wydarzenia. - Nauczyciele bibliotekarze online połączyli się z uczestnikami akcji i to właśnie w Internecie czytali historie wiecznie głodnej Genowefy, bohaterki jednej z części Jeżycjady – dodaje.  

Na Facebooku Biblioteki Pedagogicznej w Łosicach znajdziecie filmiki nagrane przez pracowników biblioteki:

Akcja spotkała się z aprobatą użytkowników Internetu i mediów społecznościowych. Filmiki z nagraniami obejrzało już kilka tysięcy osób, zostały one też wielokrotnie udostępnione na różnych grupach. Zaangażowanie pomysłowych bibliotekarek dostrzegł również organizator wydarzenia – wydawnictwo Akapit Press, który publicznie dodał łosickie filmiki na profilu akcji.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe