Radzyń Podlaski: Młode portrecistki na wystawie

  • 23.05.2020, 08:56
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Młode portrecistki na wystawie
Adrianna Grabowska i Sylwia Iwaniuk zaprezentowały swoje prace podczas wystawy zorganizowanej przez Radzyński Ośrodek Kultury w galerii Oranżeria, w ubiegłym tygodniu.

- Obie od 2017 r. biorą udział w warsztatach artystycznych prowadzonych w Radzyńskim Ośrodku Kultury przez Antoninę Bożym-Rotari. Każda z nich tworzy we własnym, indywidualnym stylu, jednak łączy je częste podejmowanie wspólnych tematów. Obie bardzo chętnie rysują realistyczne portrety. Łączy je też to, że pomimo młodego wieku osiągnęły już bardzo wysoki poziom. Po mistrzowsku zachowują proporcje i grają światłocieniem. Z portretów biją emocje jakie przeżywały przedstawione na nich osoby. Sylwia i Adrianna maja już za sobą pierwsze doświadczenia wystawowe. Ich prace zawsze były bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność – prezentował malarki Arkadiusz Kulpa, opiekun galerii.

Prace radzynianek stworzyły wystawę pod nazwą „Mimesis”. - Kryje się pod nią zasada twórczego naśladownictwa natury, bądź dzieł mistrzów, którym udało się tę naturę odtworzyć. Zasada ta znana jest już od czasów antyku. Wspominali o niej w swoich dziełach Platon i Arystoteles – wyjaśnia Kulpa.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe